Bash Lifeguard’s OPEN Bułgaria 2020

Międzynarodowe Zawody

Nasi członkowie wzięli udział w zawodach ratownictwa wodnego zorganizowanych przez BASH Bar na plaży w słonecznej Gradinie (Morze Czarne) 27 sierpnia 2020 roku. Baltic Rescue Team wystąpiło jako reprezentacja Polski pod szyldem KNG Lifeguard Service, jednej z najbardziej rozrastających się firm na rynku ratowniczym Bułgarii. Nasi ratownicy zostali wicemistrzami w koronnej konkurencji - "Akcja ratunkowa na zasobniku". W ogólnej klasyfikacji reprezentacja BRT zajęła czwarte miejsce. Choć manewry wykonywane podczas zawodów nie były dla zespołu niczym nowym, kilka drobnych potknięć znacząco odsunęło ekipę BRT od zwycięstwa. Tak jak podczas prawdziwych akcji ratunkowych - sekundy decydują o ludzkim życiu. Nie inaczej wyglądało to na zawodach, co tylko potwierdziło, że w ratownictwie wodnym każdy szczegół ma znaczenie.

"Niewątpliwe doświadczenie, które zostało przez nas zdobyte, było najważniejszym punktem imprezy. W szczególności, że bułgarscy ratownicy pokazali swoją siłę. Pod względem technicznym, impreza była dopracowana do perfekcji. Jesteśmy wszyscy pod wielkim wrażeniem atmosfery jaka panowała podczas zawodów. Bash Bar, który jest podmiotem uprawnionym do obstawy ratowników na plaży w Gradina Beach, na Morzu Czarny był też organizatorem imprezy. Dziękujemy bardzo za zaproszenie i niewątpliwie liczymy na udział w przyszłorocznych wzmaganiach."

- powiedział Robert Staroń, Wiceprezes Stowarzyszenia.

W polskim zespole wystąpili:
Kacper Szymeczko
Michał Kowolik
Mieszko Szymeczko
Robert Staroń

Dziękujemy za zaproszenie na zawody oraz składamy gratulacje organizatorom za niesamowite przygotowanie oprawy i atmosferę! Widzimy się za rok!