Nasi ratownicy wychodzą na ulicę!

Uliczna Misja Medyczna

Uliczna Misja Medyczna to projekt powstały z inicjatywy medyków działających na terenie Łodzi. Pod patronatem stowarzyszenia Missio Quotidiana i akcji Zupa na Pietrynie wolontariusze udzielają pomocy medycznej osobom w kryzysie bezdomności. Co tydzień, każdej niedzieli pod Łódzką Archikatedrą działacze Ulicznej Misji Medycznej zajmują się niesieniem wsparcia dla osób samotnych i wykluczonych. Najbardziej potrzebującym udzielana jest tam doraźna pomoc medyczna w postaci opatrywania ran, wymiany opatrunków oraz wykonywania pomiarów ciśnienia i glukozy. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że jednym ze wspierających inicjatywę jest członek naszego stowarzyszenia Maksymilian Kilian, koordynator ds zaplecza medycznego Baltic Rescue Team.

Jako ratownik medyczny zgłosiłem się do wolontariatu polegającego na cyklicznej, cotygodniowej pomocy medycznej osobom potrzebującym. Pomoc początkowo była ukierunkowana do podopiecznych akcji „zupa na Pietrynie” zapewniającej osobom bezdomnym i potrzebującym ciepły posiłek suchy prowiant oraz ubrania. Jednak już od pierwszej akcji udzielaliśmy pomocy wszystkim, którzy się do nas zgłosili. Pomoc ta polega głównie na wykonywaniu podstawowych badań, zaopatrywaniu ran oraz innych urazów, udzielania konsultacji medycznych oraz informowaniu o różnych możliwościach uzyskania pomocy na terenie miasta Łodzi”

Gorąco zachęcamy do jakiejkolwiek formy wspierania inicjatywy. Dla chętnych istnieje również dołożenia swojej cegiełki do projektu wpłacając darowizny za pośrednictwem platformy zrzutka.pl https://zrzutka.pl/vmeczc.

[bdp_ticker theme_color=”#b71d1d” font_color=”#0a0000″ font_style=”bold” speed=”6000″]