Pokazy Pierwszej Pomocy z Ratujemy +

Nowa współpraca w Katowicach

Z dniem 20 lutego 2022 Baltic Rescue Team weszło w oficjalną współpracę z katowickim ratowników Stowarzyszeniem Ratujemy +.
W szeregi wyżej wymienionej organizacji wstąpił członek Baltic Rescue Robert Staroń. Z całą pewnością jest to bardzo dobry ruch dla BRT.

„Jako osoba, która lubi się rozwijać i nawiązywać kontakty zwłaszcza w świecie ratownictwa różnego rodzaju wydało się zasadnym dołączenia do Ratujemy +. Dla mnie to kolejny etap rozwoju w karierze ratowniczej, a dla Baltic Rescue Team to ciekawa możliwość organizacji i stworzenia czegoś fajnego tutaj na południu Polski. Jesteśmy otwarci na każdą współpracę jeśli chodzi o rozwój umiejętności w ratowaniu ludzkiego życia. To co wspólnie będziemy tworzyć przez następne lata to czysta prewencja i ciągła edukacja” powiedział Wiceprezes Staroń.

Dzięki inicjatywie Ratujemy +, Baltic Rescue wydelegowało dwójkę członków to pomocy w pokazach pierwszej pomocy na charytatywnym biegu katowickich aniołów. Z cała pewnością, mimo warunków jakie panowały na zewnątrz, ratownicy zdołali zachęcić uczestników do interakcji, uzyskania wiedzy oraz sprawdzenia swoich umiejętności na sprzęcie treningowym. Kilkoma zdaniami podsumował tę wydarzenie prezes Ratujemy +, Pan Piotr Walaszczyk.

"Dzisiejszy bieg pokazał nam jak dobrze jest współpracować! Razem z naszymi przyjaciółmi z Baltic Rescue przekazaliśmy kilka cennych wskazówek jak uratować ludzkie życie. Miło nam, że ludzie chcą uczyć się pierwszej pomocy! Współpraca naszych organizacji nie tylko integruje środowiska ratownicze ale także pozwala zawierać nowe przyjaźnie, które w naszym „świecie” na pewno będą owocowały przyjaźnią na lata"

Zobacz artykuł związany z naszą współpracą