Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciu

Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciu 2021.

Światowy Dzień Zapobiegania Utonięciu, ogłoszony w kwietniu 2021 r. rezolucją Zgromadzenia Ogólnego ONZ A / RES / 75/273 „Globalne zapobieganie utonięciu”, odbywa się co roku 25 lipca. Na całym świecie organizacje ratownicze spotykają się, aby wznieść najważniejszy temat dla naszej niszy - utonięcia.

W Polsce organem, który nadzoruje te wydarzenia jest Polska Policja. Co dziwi nas jako Organizacja, że Państwo Polskie nie daje narzędzi oraz możliwości prawnych do rejestracji tego typu tragicznych wypadków. Niemniej jednak liczby są zatrważające i wymagając codziennych działań profilaktycznych. Baltic Rescue Team przyjmuję postawę profilaktyczną i jesteśmy zdania, że jeśli chcemy obniżyć liczby utonięć to musimy zaczynać od samej podstawy. Edukacja dzieci w tym przypadku jest niesamowicie ważna i może sprawić, że fala profilaktyczna pociągnie za sobą w przyszłości pozytywne rezultaty działań dzisiejszych.

https://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/utoniecia

ILS organizuje specjalna serie webinarów

"ILS ma przyjemność ogłosić specjalne wydarzenie, aby umożliwić wszystkim swoim członkom świętowanie tego zgłoszonego przez ONZ dnia działań w celu promowania pracy, która odbywa się na całym świecie w celu ograniczenia liczby utonięć. Przez cały ten dzień ILS zorganizuje serię 4 webinariów, po jednym w każdym Regionie ILS. Seminaria internetowe będą koncentrować się na wspólnym temacie, ale dadzą każdemu regionowi możliwość zaprezentowania na swój sposób tego, co robią jego członkowie w walce z globalnym problemem utonięć oraz uczenia się od regionalnych wybranych ekspertów na temat najnowszych postępów w rozwiązywaniu problemu utonięcia."

Cztery regiony mają różną liczbę stref czasowych, a region Azji i Pacyfiku obejmujący 12 godzin od Fidżi do Libanu jest wyzwaniem logistycznym. Jednak możliwe było zaplanowanie 4 seminariów internetowych oddzielnie w rozsądnych godzinach lokalnych. Webinary będą otwarte dla każdej osoby, która chce dołączyć do każdej sesji, gdziekolwiek się znajduje na świecie. Jeśli ktoś ma wolę, może uczestniczyć we wszystkich czterech sesjach. Będą również otwarte dla członków i organizacji spoza ILS. Cztery sesje odbędą się z godzinną przerwą, aby umożliwić zespołowi hostingowemu ILS HQ odpoczynek i zrobienie przerwy. Drugie coroczne WDPD będzie zatem obchodzone w ciągu 15 godzin w dniu 25 lipca 2022 r. od 05:00 do 20:00 CET.

SLS Australia – World Drowning Prevention Day

Lokalny czas webinarów

Region
Start Time CET
End Time CET
Earliest Local Start Time
Latest Local Finish Time
Asia Pacific
05:00
08:00
06:00
20:00
Africa
09:00
12:00
07:00
14:00
Europe
13:00
16:00
12:00
17:00
Americas
17:00
20:00
08:00
15:00