Szkolenie w Łodzi BLS/AED COVID-19

Istnieje wielka potrzeba, aby choć w niewielkim stopniu edukować społeczeństwo z pierwszej pomocy. Stowarzyszenie Baltic Rescue Team motywowane taką potrzebą, przeprowadziło szkolenie BLS/AED COVID-19 w Łodzi. Koordynatorem był Maksymilian Kilian, ratownik medyczny i jeden z członków założycieli Baltic Rescue Team. Maks jest również zaangażowany w charytatywną działalność Ulicznej Misji Medycznej – inicjatywy medyków działających na terenie Łodzi – noszącym pomoc ludziom dotkniętych kryzysem bezdomności.

Czym jest Uliczna Misja Medyczna?

To świeży projekt działający w Łodzi od listopada 2020 roku, który powstał z myślą o osobach w kryzysie bezdomności. „Wychodzimy z pomocą medyczną na ulicę, aby spotkać drugiego człowieka i zaoferować mu doraźną pomoc medyczną. Ze względu na fakt pandemii i niewątpliwie kryzysu, bezdomność i wykluczenie znacznie się pogłębiły. Osoby ubogie często spotykają się z odrzuceniem lub niezrozumieniem, nie mają możliwości skorzystania z profesjonalnej pomocy medycznej.

Walka z COVID-19 w inny sposób

Ze względu na rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie walki z pandemią Covid-19 nasi ratownicy poszerzali wiedzę uczestników szkolenia. Wynikające z obecnej sytuacji utrzymywanie dystansu powoduje, że szansa na brak udzielenia pierwszej pomocy zwiększa się. Obawy przed infekcją powodują nie podejmowanie się czynności resuscytacyjnych. Natomiast nieprofesjonalna pomoc może istotnie prowadzić do transmisji wirusa. Nie daje nam to pewności czy społeczeństwo jest poinformowane oraz przygotowane na ewentualną możliwość udzielenia pierwszej pomocy w tym trudnym czasie.

Cel szkolenia:
Z całą pewnością było to podnoszenie umiejętności oraz utrwalenie wiedzy z tematyki pierwszej pomocy w czasie walki z pandemią Covid-19.

Grupa odbiorców:

Baltic Rescue Team pragnie serdecznie podziękować Ulicznej Misji Medycznej za udzielenie zgody i udostępnienie miejsca na przeprowadzenie szkolenia oraz wszelką pomoc okazałą w trakcie naszego pobytu w Łodzi.

Partner pomógł w szkoleniu

Życzliwie dziękujemy naszemu partnerowi strategicznemu EduNavigator, za udostępnienie sprzętu szkoleniowego i wszystkim uczestnikom za wyjątkową aktywność podczas szkolenia! W związku z podobną drogą działalności EduNavigator prowadzi kursy z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla nauczycieli, uczniów, zakładów pracy, uczestników kursów prawa jazdy i innych. Podczas zajęć wykorzystuje najnowszy dostępny sprzęt dydaktyczny, co wzbogaca proces nauczania i podnosi jakość szkoleń.

Zapraszamy do relacji video!

Na koniec Baltic Rescue Team przygotowało krótką relację ze szkolenia. Zapraszamy do obejrzenia materiału oraz koniecznie zostawienia komentarza!
SZKOLENIE BLS/AED COVID-19 ŁÓDŹ YOUTUBE


Czy uważasz, że w Twoim mieście potrzebne jest takie szkolenie? Odpowiadamy z pewnością, że tak! Odwiedź zakładkę KONTAKT i skontaktuj się z nami!