Zaczynamy sezon w USA

30 Maj 2022 – rozpoczynamy sezon w USA

Memorial Day w USA

Jako polscy ratownicy jesteśmy przyzwyczajeni do sezonu wakacyjnego, który zaczyna się z końcem czerwca i ma swój koniec na początku września. Jednak cześć załogi Baltic Rescue Team w tym roku,
po dwuletniej przerwie spowodowanej wydarzeniami na świcie powraca do Południowej Karoliny! Nasi ratownicy spędzili te dwa lata rozwijając się i odkrywając kolejne możliwości pracy w Europie - kierunkiem na 2020 i 2021 roku był bułgarski Sozopol z firma KNG Lifeguard Service, z którą de facto Baltic Rescue Team podpisało umowę partnerską w roku 2021.

Sezon właściwy, rozpoczną się tzw. Memorial Day. Daje on sygnał gotowości i jest pierwszy z trzech najważniejszych świat podczas okresu letniego za wielka wodą. Independence day - Święto Niepodległości USA obchodzone 4 lipca oraz Labor Day - Święto Pracy to święto federalne obchodzone w pierwszy poniedziałek września w celu uhonorowania i uznania amerykańskiego ruchu robotniczego oraz pracy i wkładu robotników w rozwój i osiągnięcia Stanów Zjednoczonych.

 

 

Nasi ratownicy będą pracować dla firmy Lack's Beach Service, która jest nieodłączną częścią bezpieczeństwa na plażach miasta Myrtle Beach w Południowej Karolinie od 1974 roku. George Lack założył firmę i teraz zarządza nią wraz ze swoją córką Weslyn Lack Chickering. Zespół stał się największą firmą ratowniczą w Myrtle Beach. Ratownicy pochodzą z całego świata i posiadają imponujące, międzynarodowe certyfikaty. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i zadowolenia dla wszystkich odwiedzających plaże w Myrtle Beach.

USA 2019

Baltic Rescue Team życzy wszystkim członkom ratownikom, supervisorom oraz menadżerom długiego oraz bezpiecznego sezonu na plażach miasta Myrtle Beach w Południowej Karolinie. Niech Neptun będzie łaskawy dla wszystkich i dzięki naszej wspólnej, ciężkiej pracy wszyscy bezpiecznie wrócą do swoich domów!

Memorial Day

amerykańskie święto państwowe obchodzone w ostatni poniedziałek maja, znane wcześniej jako Decoration Day. Upamiętnia obywateli USA, którzy zginęli w trakcie odbywania służby wojskowej. Święto to nabrało mocy prawnej, aby oddać honor żołnierzom Unii biorącym udział w amerykańskiej wojnie domowej znanej jako wojna secesyjna (jest ono obchodzone w okolicach dnia ponownego zjednoczenia po zakończeniu wojny). Nie należy mylić Memorial Day z Dniem Weteranów ani z Remembrance Day obchodzonymi 11 listopada w rocznicę zakończenia I wojny światowej.