Zaufanie do partnerów to podstawa działania

Trudom wywołanym przez pandemię koronawirusa wychodzimy naprzeciw. Jako stowarzyszenie, zdajemy sobie sprawę z tego, że siła zawsze wychodzi ze współpracy i działań grupowych.

Na samym początku naszej działalności dostaliśmy bardzo duży kredyt zaufania od naszych partnerów, który mamy zamiar spłacić w rzeczywistych działaniach na rzecz ochrony życia ludzkiego, podwyższenia świadomości społeczeństwa o bezpieczeństwie nad wodą, oraz promocji sportu i podróżowania. Poznajcie naszych partnerów, którzy pomogą nam realizować naszą misję!

 

Partnerem Strategicznym w działaniach szkoleniowych została firma EduNavigator. Działająca na szeroko pojętym rynku medycznym prowadzi przede wszystkim szkolenia kwalifikowanej pierwszej pomocy dla placówek oświaty, zakładów pracy, straży pożarnej, policji, ratowników wodnych jak również uczestników kursów prawa jazdy. Dodatkowo zajmuje się organizowaniem szkoleń z zakresu nurkowania i wynajmem sprzętu medycznego. Obecnie EduNavigator wspiera walkę z pandemią Covid-19 wykonując wymazy w celu identyfikacji wirusa oraz szczepienia.


Profil Stowarzyszenia niewątpliwie wiąże się z dbaniem o bezpieczeństwo wodne, dlatego Baltic Rescue Team jak dotychczas nawiązało współpracę z trzema podmiotami ratownictwa wodnego z naszego podwórka i z zagranicy.

Pierwszym z nich jest Lack’s Beach Service. Jedna z największych firm ratowniczych na wschodnim wybrzeżu USA.

Zabezpiecza kilkunasto milową linię brzegową kurortu Myrtle Beach w Południowej Karolinie. Historia powiązania naszych ratowników z tą firmą sięga roku 2016. Kiedy nasi członkowie po raz pierwszy brali udział w amerykańskiej przygodzie, uczestnicząc w programie Work&Travel. Po czterech sezonach ciężkiej pracy w zawodzie ratownika, wszedł w życie pomysł aby przełożyć doświadczenie naszych członków na pomoc w organizowaniu wyjazdów do USA, dla przyszłych, polskich lifeguard’ów.

Kolejnym podmiotem ratowniczym, który pragnie dzielić się z nami doświadczeniem jest KNG Lifeguard Service.

Bułgarski gigant ratowniczy, który w samym 2020 roku głównie na plażach Morza Czarnego, zatrudniał aż 250 ratowników wodnych. Po ostatnim sezonie udanej współpracy, dał nam do zrozumienia, że oczekuje bałtyckiego profesjonalizmu w słonecznej Bułgarii. Jakość i fachowość okazane przez firmę, zapewniły mocne podwaliny do stałego porozumienia Polska-Bułgaria. Nasze Stowarzyszenie w ramach partnerstwa będzie prowadzić kursy ratownika wodnego, uprawniające polaków do pracy w Bułgarii. Prowadzić je będą polscy instruktorzy wyszkoleni z ramienia bułgarskiej firmy.

Polskim akcentem ratowniczym, z którym nawiązaliśmy współpracę jest Ratownictwo Wodne Asekuracja.

Podstawy prawdziwego, morskiego ratownictwa, część naszych członków, w dużej mierze zdobywała w tym podmiocie. Ze względu na pełen profesjonalizm, zaufanie i sentyment do RWA, stowarzyszenie zdecydowało się odrodzić ideę przywrócenia starej szkoły ratownictwa, w duchu której wiele pokoleń ratowników było szkolonych i wychowywanych na najwyższym poziomie.

Zakres działalności naszych sportowych partnerów to również branża fitness, sporty walki, piłka nożna, narciarstwo oraz działalność naukowa na rzecz sportu.

Baltic Rescue Team jako stowarzyszenie, ma obowiązek realizować cele opisane w Statucie. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej jest jednym z nich. Dlatego firmy JavaFit Sport Center, Sielana oraz Real science Sport w ramach porozumienia partnerskiego będą ramię w ramię z Baltic Rescue Team rozwijać i promować sport poprzez wspólne akcje charytatywne, oraz ciekawe promocje dla członków stowarzyszenia i klientów wyżej wymienionych firm.

Organizacją, która miała ogromny wpływ na wydarzenia w procesie tworzenia Stowarzyszenia było SCOP – Sosnowieckie Centrum Organizacji Pozarządowych. Dzięki ścisłej współpracy Baltic Rescue Team posiada pełną pomoc prawną, merytoryczną oraz administracyjną w działalności jakiej się podjęło. Bez wsparcia ze strony SCOP, nie udałoby nam się uzyskać wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego w tak szybkim tempie.

Stowarzyszenie Baltic Rescue Team pragnie serdecznie podziękować naszym partnerom za zaufanie i dotychczasową współpracę.
Więcej informacji znajduje się w zakładce Partnerzy, skąd bezpośrednio, można odwiedzić ich strony internetowe.