Prelekcja dla młodszych ratowników WOPR

Młodzi ratownicy z Sochaczewa

Baltic Rescue Team jest bardzo dumny, że mógł zorganizować prelekcję na temat ratownictwa wodnego dla młodych ratowników z WOPR Sochaczew. Spotkanie odbyło się dzięki zaproszeniu władz WOPR, a uczestniczyło w nim 15 młodszych ratowników wodnych oraz ich rodzice.

Sochaczew to kopalnia młodych talentów z ratownictwa wodnego. Świadczy o tym fakt, że dwóch członków Baltic Rescue Team, Paweł Marciniak oraz Mateusz Kreps, którzy od 3 lat pracują w środowisku międzynarodowym, pochodzi z tego miasta. To dowód na to, że właśnie w Sochaczewie młodzi ratownicy wodni są wyjątkowo zdeterminowani i pełni pasji.

Wesprzyj nas!

kolejny sezon dla Andera

Podczas prelekcji omówiliśmy ważne zagadnienia związane z ratownictwem wodnym, m.in. techniki ratowania, sprzęt ratowniczy, zasady bezpieczeństwa na plaży czy procedury w przypadku sytuacji zagrożenia życia. Dzięki temu młodzi ratownicy wodni mogli poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności oraz poznać nowe techniki, które z pewnością przydadzą się w ich pracy na przyszłość.

Baltic Rescue Team zawsze chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi, zwłaszcza z młodymi ratownikami wodnymi. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w takiej wartościowej inicjatywie i mam nadzieję, że prelekcja przyczyniła się do jeszcze większego zainteresowania ratownictwem wodnym oraz zwiększyła poziom bezpieczeństwa na polskich plażach.

 

"Jestem bardzo zadowolony z faktu, że nasza organizacja mogła zorganizować prelekcję dla młodych ratowników wodnych z WOPR Sochaczew. Wierzymy, że dzielenie się naszą wiedzą i doświadczeniem z innymi, zwłaszcza z młodzieżą, to kluczowy element w zapewnieniu bezpieczeństwa na polskich plażach. Cieszy nas także fakt, że wśród naszych członków znajdują się utalentowani młodzi ludzie, którzy pochodzą z Sochaczewa. Dzięki nim wiemy, że w tym mieście istnieje prawdziwa pasja i determinacja w dziedzinie ratownictwa wodnego. Jesteśmy dumni, że możemy pomóc w rozwoju młodych talentów z Sochaczewa oraz innych miejsc w Polsce i za granicą." Powiedział Robert Staroń, Wiceprezes Baltic Rescue Team.