Oferty pracy USA na Basenach

DOŁĄCZ DO NASZEJ POLSKIEJ EKIPY NA AMERYKAŃSKICH BASENACH!

Jako weterani amerykańskiego ratownictwa, proponujemy abyś tak jak my doświadczył pracy i podrózy w USA!

Podążanie po przetartych przez naszego partnera Premier Aquatics szlakach to możliwość rozwoju w międzynarodowym zespole ratowników, oraz szansa na zawiązanie przyjaźni towarzyszących Ci przez całe życie.

Dlaczego warto jechać z Premier Aquatics Polska?

Przed wyjazdem do USA odbędziesz osobiście rozmowę z przyszłym pracodawcą. Gwarantujemy Ci pracę na cały okres pobytu, odbiór z lotniska, zakwaterowanie i dodatkowe atrakcje w postaci wyjścia na mecz baseballa czy wycieczki nad ocean i do parku rozrywki. Po zakończeniu pracy możesz podróżować po USA na podstawie swojej wizy J-1 lub zwiedzić sąsiednie kraje/wysepki, na które bilety lotnicze są znacznie tańsze niż z Polski! Za każdą przepracowaną godzinę dostajesz od nas wynagrodzenie w wysokości 14 $, a za każdą nadgodzinę płacimy 21 $.

Nie jesteś ratownikiem w Polsce?

To nie problem! Przed wylotem odbędzie się szkolenie wstępne "Orientation Day", na którym sprawdzimy Twoje umiejętności oraz nauczymy Cię wszystkiego, co niezbędne do bycia ratownikiem wodnym, tak abyś po przylocie do USA zdał egzamin końcowy Red Cross. Podczas "Orientation Day" poznasz także włodarzy firmy Premier Aquatics oraz przedstawicieli sponsora wizowego Janus International.


Jako ratownik w USA będziesz pracował w firmie Premier Aquatics Inc. Baseny są głównie w północnej Virginii, ale możesz pracować również w Maryland przy granicy z D.C. lub w samym Waszyngtonie. Wszystkie baseny znajdują się w odległości do max. 100 km od Waszyngtonu.

W Premier Aquatics gwarantujemy Ci:

- Wynagrodzenie 14 USD za godzinę (w Maryland i Waszyngtonie stawki są wyższe, ale zdecydowana większość basenów znajduje się w Virginii),
- Nadgodziny płatne 21 USD za każdą nadgodzinę (za nadgodziny uznaje się każdą przepracowaną godzinę powyżej 40-stej),
- średnią ilość godzin od 45 do 55 tygodniowo,
- jeśli przepracujesz cały sezon tj. od 23 maja 2024 do 2 września 2024, otrzymasz od nas bonus o łącznej wysokości aż 2075 USD*, a strój ratownika o wartości 75 USD zapewnimy Ci za darmo (wymagany przylot do 23.05.2024)
- umeblowane i wyposażone zakwaterowanie (normalne łóżko, a nie nadmuchiwany materac)
- bezpłatny odbiór z lotniska po przyjeździe,
- pomoc w wyrobieniu Social Security Number (SSN).

Liczba wolnych miejsc jest ograniczona, więc nie czekaj z rejestracją do ostatniej chwili!

Pełny opis warunków pracy na lato 2024 r. zobaczysz na klikając TU.
*Jedynym warunkiem do otrzymania powyższej kwoty jest brak ostrzeżenia za poważne naruszenie dyscypliny pracy tj. np. spanie podczas pracy, czy używanie telefonu komórkowego podczas gdy w basenie przebywają ludzie. W lecie 2022 r. premia została wypłacona dla 100% ratowników, więc jeśli wykonujesz swoje obowiązki bez zastrzeżeń, to absolutnie nie masz się o co martwić! Bonus wypłacany jest w ostatnim paychecku w USA..

Specyfikacja pracy
ratownik wodny / Lifeguard

 • 9:00 - 12:00 - w zależności od basenu rozpoczynamy dyżur rartowniczy
 • - Na baseny, które obsługuje Premier Aquatics udajemy się na rowerze bądź pieszo w zależności od dystansu.
 • - Zaleca się przybycie 10min/15min przed czasem aby otworzyć basen i przygotować się do przyjęcia pierwszych klientów.
 • - Po otwarciu basenu sprawdzamy stan wody czyli chlor, Ph oraz stan ogólny basenu (nauczymy Cię jak to robić)
 • - Na każde 60 minut pracy należy się 15 minut przerwy podczas której nikt nie może przebywać w wodzie, a Ty masz czas żeby się schłodzić bądź zjeść posiłek czy skorzystać z toalety.
 • - Co godzina sprawdzamy stan wody ponownie w celu prowadzenia regularnej dokumentacji basenu.
 • - O różnych godzinach kończymy naszą służbę ratowniczą.

Orientation day w Polsce:

Co muszę zrobić, żeby przygotować się do orientation day w Polsce?

- 3x100 metrów (kraul + styl dowolny)

- Wyciąganie około 5 kg ciężarka z głębokości do 3 metrów i przepłynięcie z nim 20 metrów.

- 2 minuty, utrzymywania się na powierzchni wody bez użycia rąk (używając tylko nóg)

W Polsce podczas orientation day sprawdzimy Twoje umiejętności zarówno w wodzie jak i poza nią. W sumie 23 godziny intensywnego nauczania (5 godzin na basenie i 18 godzin do teorii). Następnie po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych czeka Cię kurs i egzamin na ratownika oraz z pierwszej pomocy. Po zdaniu testu w Stanach Zjednoczonych otrzymasz certyfikat CPR + AED + pierwszej pomocy, który jest ważny w USA przez dwa lata.

Podczas orientation day w Polsce otrzymasz maskę reanimacyjną ratownika, rękawice i materiały dydaktyczne (wszystko wliczone jest w cenę kursu). Orientation day odbędzie się w Warszawie, a jego data zostanie ogłoszona na początku 2023 roku natomiast kurs i egzamin na ratownika American Red Cross po Twoim przylocie do USA.

Pamiętaj również, że przylatując do USA do 23.05 otrzymasz od nas refundację za orientation day w wysokości 150 USD.

Informacje

Ofeta Pracy? Jaka?

Ratownik Wodny/Lifeguard - osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo osób przebywających na danym basenie, czystość oraz kontrolę stanu wody.

Miejsce pracy (gdzie?)

Baseny są głównie w północnej Virginii, ale możesz pracować również w Maryland przy granicy z D.C. lub w samym Waszyngtonie. Wszystkie baseny znajdują się w odległości do max. 100 km od Waszyngtonu.

Kiedy? / Ramy Czasowe / Czas Kontraktu

Oferujemy pracę od 23 maja 2024 (preferowany termin przybycia do USA do 23.05) wiążący się z bonusem łącznym aż 2075 USD praca do 2 września 2023 (data ta jest wymagana).

Wymagania / Opis programu Work & Travel

Jeśli chcesz wybrać się do Stanów Zjednoczonych musisz spełnić kilka istotnych warunków, wymienionych poniżej:
 • Paszport (ważny minimum przez kolejne 6 miesięcy od daty wjazdu).
 • Język angielski – komunikatywny w mowie i piśmie - jeśli masz małe braki - wesprzemy Cię.
 • Status studenta (zaliczony minimum I semestr studiów).
 • Kurs Red Cross odbywający się w USA
 • Przedział wiekowy między 18-27 lat
 • Wiza J-1 - pokażemy Ci jak ją zdobyć
 • Zaświadczenie lekarskie
Program Work & Travel USA nie jest program zarobkowym, a opiewać ma o najważniejsze wartości jakimi są wymiana międzynarodową, nauka języka angielskiego oraz poznanie kultury amerykańskiej.

Pracodawca

Twoim pracodawcą będzie Premier Aquatics, 2023 roku firma obchodziła 25 rocznicę. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy świętować ten kamień milowy i planujemy nadal zapewniać najwyższy poziom usług.

Prezydent Jeff Gromada już dawno zdecydował, że baseny będą miały wpływ na jego życie. Jego pierwsza praca jako ratownik wdony zmieniła jego życie. Przez całe liceum i studia pracował jako ratownik, kierownik basenu i kierownik rejonu. Po uzyskaniu dyplomu uznał, że jego zamiłowanie do dyscypliny, bezpieczeństwa i ratowania ludzkiego zycia, które są cechami charakterystycznymi bycia ratownikiem pokierują jego drogą życiową. Odrzucił inne opcje kariery i podjął pracę jako kierownik regionalny w lokalnej firmie zarządzającej basenami. W 1998 roku zdecydował, że chce rozszerzyć działalność na prowadzenie własnej firmy i tak narodziła się firma Premier Enterprises, Inc.

Zarobki

Stawka - Ratownik Wodny LGO (lifeguard only) $14/h.(w Maryland i Waszyngtonie stawki są wyższe, ale zdecydowana większość basenów znajduje się w Virginii),
Nadgodziny - Ratownik Wodny LGO (lifeguard only) $21/h (za nadgodziny uznaje się każdą przepracowaną godzinę powyżej 40-stej).
BONUSY: - Pamiętaj, że za pracę przez cały sezon tj. od 23 maja 2024r. do 2 września 2024r. otrzymasz dodatkowy bonus w wysokości aż 2075 USD!

- 600$ to zredukowanie kosztu programu u Naszego partnera agencji ESTA które pokryjemy za Ciebie już w Polsce !

- 750$ dodamy to twojej pierwszej wypłaty !

- 75$ nie pobierzemy od Ciebie opłaty za strój do pracy !

- 650$ dodamy do Twojej ostaniej wypłaty którą otrzymasz 2 września, będzie to refundacja za kurs 150$ i 500$ za przepracowanie całego sezonu !

Koszty programu Work & Travel USA

 • Opłata aplikacyjna 1599 PLN - Opłata aplikacyjna wpłacana jest przy zapisie na program, przelewem na wskazany przez agencję ESTA numer konta.

  Jest to kwota, którą płacimy dla agencji ESTA aby zapewnić sobie miejsce w programie i rozpocząć procedurę -załatwienia wszelkich formalności do umówienia rozmowy o wizę J-1 w ambasadzie USA.
 • Opłata za cały program Work And Travel USA 1699$
  Pierwsza rata za progrram 1099$ ale..
  - Jeśli zapiszesz się do programu do dnia: - 31.10.2023 otrzymasz 150$ zniżki na pierwsza ratę - 23.12.2024 otrzymasz 100$ zniżki na pierwsza ratę
  - Co zawiera opłata za program WAT?

  1. Uzyskanie dokumentu DS 2019, niezbędnego do otrzymania wizy J-1 i podjęcia legalnej pracy w USA,
  2. Weryfikacja pracodawcy oraz dostarczonej oferty według wymagań Departamentu Stanu USA.
  3. Kompleksowe ubezpieczenie – organizacja sponsorska JANUS zapewnia ubezpieczenie podczas dat pozwolenia na pracę zawartych w DS-2019 oraz na 3 dni przed rozpoczęciem DS-2019 i 30 dni po upływie ważności DS-2019 Ubezpieczenie jest zgodne z wymaganiami rządu USA, pokrywa koszty leczenia medycznego w USA do 200 000 USD, utratę bagażu, odpowiedzialność cywilną, etc. Przed wyjazdem należy zapoznać się ze szczegółami ubezpieczenia agencji JANUS.
  4. Obowiązkowe szkolenie „Web-based JANUS Orientation Meeting” – organizowane on-line dla wszystkich Uczestników, które pozwoli Ci na komfortowe poruszanie się w nowym otoczeniu.
  5. Całodobową pomoc agencji JANUS w czasie całego pobytu w USA – zapewniamy Ci bezpłatny numer telefonu dostępny w celach informacyjnych w dni i godz. robocze. W przypadkach awaryjnych, również przez 24h (tzw. "Emergency").
 • Wygenerowania numeru Sevis 35$
  SEVIS - The Student and Exchange Visitor Information System. Dostępna przez internet baza danych, wykorzystywana przez Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS). System ten służy do zbierania, śledzenia i monitorowania informacji o osobach odwiedzających USA.
 • Kurs na ratownika American Red Cross Lifeguard Training 250$
 • Opłata wizowa $185
 • Bilety lotnicze do USA 2500/3000zł
 • Kieszonkowe $600 - $1000(z tego $400 w gotówce)

Wiza

Wiza J-1 - pokażemy Ci jak ją zdobyć - dotyczy wyjazdu w ramach programu Work And Travel. Nie powinna być mylona z wizą turystyczną tj. B-2, ani z systemem ruchu bezwizowego ESTA. Biorąc udział w programie Work&Travel wciąż wymagana jest wiza studencka J-1, bez niej nie ma możliwości podjęcia legalnej pracy na terytorium Stanów Zjednoczonych. Formularz DS-2019 - uzyskanie go jest jednym z elementów procesu wizowego - DS - 2019 jest podstawowym dokumentem wymaganym do poparcia wniosku o wizę zagraniczną J-1. SEVIS - The Student and Exchange Visitor Information System. Dostępna przez internet baza danych, wykorzystywana przez amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS). System ten służy do zbierania, śledzenia i monitorowania informacji o osobach odwiedzających USA. Uczestnik programu W&T jest zobowiązany do rejestracji w systemie zaraz po przylocie do Stanów Zjednoczonych.

Zakwaterowanie

Nie musisz martwić się o mieszkanie, bo Twój pracodawca zrobi wszystko za Ciebie. Pełny koszt zakwaterowania wynosi 1800 USD (+200 $ depozyt). Nie płacisz jednak z góry opłata za zakwaterowanie jest potrącana w 5 ratach po 360$ z Twojej wypłaty.

Podróże

Biorąc udział w programie Work&Travel z pewnością usłyszysz takie hasło jak “grace period”. Jest to 30 dni, które można przeznaczyć na podróż po upływie kontraktu. Po sezonie spełnisz amerykański sen, zwiedzając USA od Atlantyku po Pacyfik, a nawet i jeszcze dalej! Grace period techniczne rzecz biorąc jest to 30 dni przeznaczone na opuszczenie terytorium Stanów Zjednoczonych. Niektórzy spędzają ten czas w miastach i parkach narodowych z pocztówek o USA, inni decydują się na powrót do domu przez Karaiby, Bahamy i kontynentalne kraje Ameryki Południowej. Należy jednak pamiętać, że ważność wizy jest zgodna z długością trwania kontraktu, więc jeżeli po pracy opuścisz USA, nie będziesz miał możliwości powrotu.Wśród uczestników programu W&T popularne są rejsy statkami typu carnival, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że z takich atrakcji należy korzystać wyłącznie podczas okresu ważności wizy. Na taką przygodę po kontrakcie warto przygotować się wcześniej i skorzystać z wizy turystycznej B-2, czy ruchu bezwizowego ESTA.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI BĄDŹ WTPEŁNIJ FORMULARZ

Koordynator ds. wyjazdu do USA i Ameryki Południowej

Robert Staroń

+48 884862550 / 797199094
r.staron@balticrescue.pl

 

 

 

Aplikuj już dzisiaj!

  [wpcaptcha]

  Podróże po pracy studentów programu Work&Travel

  Pamiętaj, oferta koordynacji całego procesu, przebiegu pracy oraz wszelka pomoc w późniejsze procesie rekrutacji oferuje

   PREMIER AQUATICS POLSKA.