Partnerzy

Partnerzy Ratownictwa Wodnego

Wodne Ochotnie Pogotowie Ratunkowe Dąbrowa Górnicza | Polska
www.woprdg.com

W chwili obecnej jesteśmy jedną z najprężniej rozwijających się i najlepiej wyposażonych jednostek WOPR w Polsce oraz jednym z dwóch ośrodków szkolenia starszych ratowników i instruktorów ratownictwa WOPR.

Lack’s Beach Service | Stany Zjednoczone
www.lacksbeachservice.com

Lack's Beach Services dba o bezpieczeństwo plaż od 1974 roku. George Lack założył firmę i teraz zarządza nią wraz ze swoją córką Weslyn Lack Chickering. Nasz zespół stał się największą firmą ratowniczą w Myrtle Beach. Nasi ratownicy pochodzą z całego świata i posiadają imponujące certyfikaty. Naszym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i zadowolenia dla wszystkich odwiedzających plaże w Myrtle Beach.

KNG Lifeguard Service | Bułgaria
www.knglifeguardservice.com

KNG Lifeguard service to szybko rozwijająca się bułgarska firma, która promuje bezpieczeństwo na i wokół akwenów wodnych oraz świadczy usługi ratownicze. Priorytetem organizacji jest stworzenie bezpiecznego środowiska dla plażowiczów poprzez organizowanie i zarządzanie oddziałami ratowników na plażach i basenach. Świadczy usługi eksperckie w zakresie zarządzania bezpieczeństwem wodnym oraz udzielania pierwszej pomocy podczas imprez sportowych i rozrywkowych.

Santa Teresa Lifeguards | Kostaryka
www.santateresalifeguards.org

Nasza organizacja powstała się w 2015 roku jako reakcja społeczności na 2 incydenty, w wyniku których 3 osoby utonęły na naszych plażach. Obecnie nasze miasto jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych i surfingowych. Nasze prądy, pływy i silne fale mogą sprawić problemy nawet najbardziej doświadczonemu pływakowi czy surferowi. Dlatego spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszych plaż.

Bash Lifeguards | Bułgaria
facebook/bashlifeguards

Podmiot, który powstał dla celu organizacji corocznych zawodów ratownictwa morskiego w Bułgarii. Na event Bash Lifeguards zjeżdżają się podmioty ratownicze z całego kraju, ale i nie tylko. Wysoki poziom sportowy i świetne widowisko to tylko namiastka tego co można zobaczyć podczas tego wydarzenia. Czuć tam ratowniczą więź wymieszana z morska bryzą.

Ratownictwo Wodne Asekuracja | Polska
www.ratownictwo-asekuracja.pl

Ratownictwo Wodne Asekuracja to firma specjalizująca się w obstawach nadmorskich akwenów wodnych oraz obstawach imprez masowych na terenie województwa Śląskiego. Wieloletni staż i stara szkoła ratownictwa to wielkie zalety tego podmiotu.

Partnerzy techniczni

BlackFront
www.blackfront.pl

To marka stworzona z myślą o ratownikach. Projektujemy sprzęt, który ma usprawniać działania na miejscu zdarzenia. Nasze zestawy ratownictwa to szeroka oferta asortymentowa dedykowana wszystkim służbom ratowniczym. Naszą misją jest tworzenie produktów z myślą o ratownikach, charakteryzujących się najwyższą jakością wykonania, maksymalną funkcjonalnością oraz niezawodnością w każdych warunkach. Jesteśmy przekonani, że każda ze służb ratowniczych ma swoją specyfikę, jest wyjątkowa i staje przed różnymi wyzwaniami na miejscu zdarzenia. Dlatego zestawy BLACK FRONT oferujemy zarówno w formie profesjonalnych toreb jak i plecaków ratowniczych z wieloma wariantami rozmiarów i funkcjonalności. Wszystkie projekty wykonano z atestowanych materiałów oraz niezawodnych komponentów zapewniających niespotykaną trwałość.

EduNavigator
www.edunavigator.pl

Jesteśmy ludźmi z pasją ratowania ludzkiego zdrowia i życia. W skład naszego zespołu wchodzą ratownicy medyczni, ratownicy wodni, strażacy czy żołnierze, czyli szeroko rozumiane służby ratunkowe. Swoją wiedzę i umiejętności przekazujemy na wszystkich poziomach nauczania, rozpoczynając od przedszkoli, do których kierujemy program psychoedukacyjny w postaci szkoleń z pierwszej pomocy.

Partnerzy edukacyjni

Sharks Swim Academy
www.sharks.swimacademy.pl

Nauka i doskonalenie pływania z elementami ratownictwa wodnego i nurkowania dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Szczecinie. Niezależnie od poziomu umiejętności, nauka prowadzona jest w łatwy sposób umożliwiający proste przyswojenie wszystkich umiejętności pływackich. Zajęcia prowadzone przez profesjonalną kadrę instruktorską.

Maxi Rescue Squad
www.maxisrescuesquad.com.au

Pierwsza globalna społeczność internetowa dzieci i dorosłych uczących się wspólnie umiejętności ratownika życia w przyjemnej, bezpiecznej przestrzeni, nie tylko po to, aby pomóc sobie, ale także innym.

Live Learn Survive
www.lifeguardmaxi.com.au

Ekipa Live Learn Survive regularnie podróżuje po całym świecie, aby prowadzić rozmowy lub prowadzić interaktywne warsztaty z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego i wodnego. Warsztaty są w pełni
mobilne i mogą odwiedzać szkoły, kluby i organizacje w dowolnej społeczności. Książki „Maxi the Lifeguard” zakupione za pośrednictwem strony internetowej wspierają inicjatywy Live Learn Surviv.

Ratujemy +
www.ratujemy.org

Naszym głównym celem jest edukacja z zakresu Pierwszej Pomocy i bezpieczeństwa. Dążymy do tego aby ludzie chcieli i potrafili pomagać w sytuacjach zagrożenia. Każdego z nas może spotkać wypadek lub przeciwność losu i każdy z nas chciałby wtedy uzyskać odpowiednią pomoc.

Uliczna Misja Medyczna Łódź
Facebook - ulicznamisjamedyczna

Uliczna Misja Medyczna to projekt adresowany do osób dotkniętych bezdomnością, oparty na pracy zespołu wolontariuszy-streetworkerów medycznych wspieranych przez Stowarzyszenia Missio Quotidiana, oraz nieformalną grupę Zupa na Pietrynie

Partnerzy sportowi

JAVAFIT Sport Center
www.javafit.pl

JavaFit Sport Center to kompleksowe centrum treningowe, które ma za zadanie optymalizację wyników sportowych u zawodowych sportowców oraz osób trenujących amatorsko.Prowadzimy klubowe sekcje boksu i kickboxingu dla dzieci i dorosłych (Java Fight Club) oraz akademię piłki nożnej dla dzieci (Java Football Academy). W składzie sztabu JavaFit znajdują się certyfikowani trenerzy, fizjoterapeuci oraz dietetyk kliniczny, którzy nieustannie troszczą się o progres swoich podopiecznych.

Sielana
www.sielana.pl

Jesteśmy szkołą narciarską oraz snowboardową stworzoną przez dwóch ziomeczków, którzy znają się na temacie. Znajdziesz u nas wykwalifikowanych instruktorów, którzy sprawią, że opanujesz jazdę na nartach oraz snowboardzie, a do tego poczujesz prawdziwą sielaneczkę! Czekamy na Ciebie na Szrenicy!

Real Science Sport
www.realsciencesport.com

Studiując Psychologię na Uniwersytecie Śląski uczęszczałem również na zajęcia fakultatywne z psychologii sportu. Oprócz oferty stricte sportowej (testy motoryczne, trening osobisty) pomagam również w przygotowaniu mentalnym przeprowadzając treningi z pomocą maszyny Biofeedback EEG.

Jako organizacja ratownicza wsparliśmy ciekawe inicjatywny związane z projektem "Zwolnieni z teorii". Baltic Rescue Team promuje wszelkie aktywności, które doprowadzają do zwiększenia świadomości oraz podnoszenia umiejętności naszego społeczeństwa w tematyce ratowania ludzkiego życia oraz prewencji następstw tych wydarzeń. Zwolnieni z Teorii działa od 2013 roku i wychodzi naprzeciw edukacji szkolnej, uzupełniając ją o przestrzeń do zdobywania praktyki.

Szanuj ratownika
www.instagram.com/szanujratownika

To projekt, w którym uświadomimy jak ważni są ratownicy medyczni w naszym codziennym życiu.

Be ready to help
www.instagram.com/be_ready_to_help

Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy chcą przekazywać wiedzę z zakresu pierwszej pomocy innym osobom i zarażać ich swoją pasją. Nasz projekt nazywa się Be ready to help i będzie polegał na przeprowadzeniu ciągu zajęć dla młodzieży szkolnej, gdzie w ciekawy sposób opowiemy o tym jak udzielać pierwszej pomocy. Dodatkowo na naszych social mediach tj. Facebook, YouTube czy Instagram będą pojawiać się posty oraz filmiki, z których będziecie mogli się sporo nauczyć lub przypomnieć sobie pewne rzeczy. Za pieniądze ze zbiórki zakupimy drobne upominki dla uczestników projektu, które następnie rozdamy na zajęciach. Fundusze, które nam zostaną przekażemy na dowolną fundację, którą wybierzecie! Be ready to help!