Oferty pracy Bułgaria

DOŁĄCZ DO BALTIC RESCUE TEAM

Praca ratownika w zagranicznym kurorcie kiedyś była spełnieniem marzeń niejednego z nas. Dzisiaj jest to na wyciągnięcie ręki każdego bałtyckiego ratownika – jedź na sezon do Bułgarii razem z Baltic Rescue Team! Zapraszamy do sprawdzenia oferty pracy naszego partnera KNG LIFEGUARD SERVICE.

 

Jeśli jesteś...

Osobą aktywną to świetnie się odnajdziesz zarówno w pracy pełnej ratowniczych wyzwań, jak i po zdjęciu flagi, korzystając z turystycznych atrakcji! Wiele możliwości spędzania wolnego czasu w kurorcie daje poczucie płatnych wakacji, za którymi zatęsknisz!

Jeśli tak jak nam...

Kapryśna pogoda Bałtyku nie jest czymś za czym przepadasz, albo zwyczajnie jesteś osobą poszukującą wyzwań i chcesz spróbować czegoś nowego — oferta pracy na południu Bułgarskiego wybrzeża jest przygotowana specjalnie dla Ciebie.

Jeśli jesteś gotowy/a na codzienną praca na zatłoczonych plażach, pełnych zagranicznych turystów pozwoli Ci kształtować umiejętności językowe i interpersonalne. Współpracowanie z Bułgarską ekipą rozwinie twój wachlarz ratowniczych kompetencji, podczas wspólnej warty i szkoleń. Jak na wakacyjny kurort przystało Sozopol jest pełen atrakcji, restauracji i klubów. Po pracy, dzieląc czas wolny z lokalnymi ratownikami nie będzie miejsca na nudę!

Specyfikacja pracy

 • 07:45 – Pobranie sprzętu / odprawa ratowników
 • 08:00 – Rozpoczęcie dyżuru ratowniczego
 • 09:00 - 11:00 – Możliwość krótkiej przerwy na żądanie
 • 12:00 – 14:00 Przerwa obiadowa
 • 15:00 - 17:00 – Możliwość krótkiej przerwy na żądanie
 • 18:00- Zakończenie dyżuru
 • 18:15- Zdanie sprzętu/odprawa ratowników

Logo

Informacje

Miejsce pracy (gdzie?)

Sozopol, BG - Jedno z najbardziej fascynujących miast południowej części Bułgarskiego wybrzeża. Sozopol jest niebywałym połączeniem urlopowych gustów. Balansuje pomiędzy wakacyjną turystyką pełną kolorowych atrakcji, zatłoczonych restauracji i nocnych klubów, a romantyczną scenerią wąskich uliczek Starego Sozopolu - opierającym się komercyjnej odsłonie miasta.
Plaża Central Beach Sozopol (dla początkujących ratowników wodnych)
Plaża centralna to mini zatoka, gdzie woda niekoniecznie powoduje morskie efekty specjalne i jest to idealne miejsce dla mniej doświadczonej kadry, aby przetrzeć szlaki na o wiele bardziej wymagające wody
Plaża Harmani Beach Sozopol (dla doświadczonych ratowników wodnych)
Plaża Harmani jest jedną z bardziej wymagających plaż na wybrzeżu Morza Czarnego. Dlaczego? Specyfika usadowienia kąpieliska powoduje, w niektórych miejscach mocne prądy wsteczne co daje wiele zabawy podczas treningu, ale także powoduje dużą możliwość powodowania akcji ratunkowych. Dla bardziej doświadczonych ratowników to idealne miejsce, aby sprawdzić swoje umiejętności!

Kiedy? / Ramy Czasowe / Czas Kontraktu

 • Cały sezon 1 lipiec - 31 sierpień
 • Pół sezonu 1 lipiec - 31 lipiec, 1 sierpień - 31 sierpień

Wymagania

 • ukończony 18 rok życia
 • Paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanego wjazdu na teren Bułgarii
 • Ubezpieczenie (we własnym zakresie)
 • Ubezpieczenie pracownicze zapewnia pracodawca na czas pracy
 • Umiejętności pływackie na poziomie (500 metrów w basenie stylem dowolnym w 11 minut)
 • Język angielski minimum dobry w mowie, piśmie i rozumieniu
 • Dokumentacja o niekaralności

Przywileje

 • Praca w międzynarodowym otoczeniu
 • Poprawa języka angielskiego
 • Możliwość nauki języka bułgarskiego
 • Po ukończeniu kursu - certyfikat ratownika wodnego w Bułgarii na okres 2 lata (niestety w Bułgarii nie wydaje się dokumentacji bezterminowo)
 • Zniżki na atrakcję oraz w wielu restauracjach
 • Dodatkowe atrakcje sportowe / kulturowe organizowane przez Baltic Rescue Team

Pracodawca

KNG Lifeguard Service - Jedna z najlepiej prosperujących, największa grupa ratownictwa na Bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Firma zatrudniająca 250 ratowników, którą prowadzą ludzie patrzący na świat w perspektywie nieszablonowego ratownictwa. Chcąc rozwijać potencjał, otwiera się na bałtycką szkołę ratownictwa - w zamian oferując wspólną wartę na zróżnicowanych plażach Sozopolu.

Zarobki / Opłaty

Oferta przygotowana jest dla ratowników Baltic Rescue Team, celem zorganizowania wspólnego wyjazdu w charakterze "odpłatnych wakacji", zdobywania doświadczeń podczas pracy w międzynarodowym zespole i przygotowań do udziału w zawodach ratowniczych.
Stawka: 780€/miesiąc w zalezności od aktualnego kursu waluty (możliwość pobierania wypłaty dwutygodniowej za przepracowany okres)

Kurs Bułgarskiego ratownika:
 • 30 € - członkowie wyjeżdżający na cały sezon;
 • 50 € - członkowie wyjeżdżających na miesiąc;
 • 200 € - niezrzeszeni.
Dodatkowe zabezpieczenie finansowe na czas początkowy: 200-300€

Dojazd

Dojazd do miejsca pracy, czyli przelot bądź transport samochodowy, kolejowy jest po stronie pracownika. Jako członek Stowarzyszenia będziesz miał/a wsparcie logistyczne w wyszukaniu najlepszej opcji dojazdu. Przy zebraniu większej grupy organizujemy wspólny dojazd.

Wyżywienie

Z racji tego, że to nie jest już polska rzeczywistość, do której przyzwyczailiśmy się przez lata, pracodawca nie zapewnia posiłków. W większości przypadków wszystko leży po stronie pracownika. Baltic Rescue Team jednak w miarę możliwości stara się uzyskiwać sukcesywnie wiele zniżek u zaprzyjaźnonych restauracji oraz barów szybkiej obsługi.

Zabezpieczany obszar stanowiska to 100m plaży. Skaliste brzegi, prądy rozrywające i wysoka aktywność motorowodna to główne niebezpieczeństwa, z którymi zmagają się ratownicy w Sozopolu. Stanowiska pracy wyposażone są w wysokiej jakości, profesjonalny sprzęt ratowniczy jakimi są:

 • boja SP,
 • radio,
 • zestaw ABC,
 • lina asekuracyjna,
 • lornetka
 • oraz flagowe oznaczniki kąpieliska.

ZAWODY RATOWNICZE BASH LIFEGUARDS

Od 2020 roku Baltic Rescue Team uczestniczy w mistrzostwach Bułgarii w ratownictwie morskim o nazwie BASH LIFEGUARDS. Jest to niesamowita impreza, która zrzesza wszystkie firmy ratownicze z wybrzeża Morza Czarnego. Jako członek Baltic Rescue Team masz szanse reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej.

Opinie klientów

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI W SPRAWIE WYJAZDU!

  Formularz kontaktowy

  [wpcaptcha]

  FAQ

  Jakie są możliwość podjęcia pracy w KNG Lifeguard Service

  Ratownik wodny / Lifeguard
  Poszukujemy ludzi, którzy umieją pływać na poziomie dobrym i chcą spróbować swoich sił w międzynarodowej ekipę, pracując na słonecznej plaży w Sozopolu. Morze Czarne do zdecydowanie bardziej wymagająca woda niż Morze Bałtyckie. Dlatego, jeśli masz już doświadczenie nad polskim morzem to będzie to dodatkowy atut.

  Ile miesięcy mogę przebywać na terenie Bułgarii?

  Maksymalny kontrakt z pracodawcą to 1.07 - 15.09. Przy czym pamiętając, że obywatel państwa-członka Unii Europejskiej może przebywać w Bułgarii tak jak w innym kraju UE do 90 dni. Przy dłuższych pobytach, w celu np. zatrudnienia stałego, leczenia itp. wymagane jest uzyskanie Certyfikatu Rezydenta UE. W Bułgarii taki dokument wydaje Urząd ds. Migracji przy MSW; odpowiednio jego delegatury w miastach obwodowych. Składa się wniosek o wydanie takiego dokumentu, do którego załącza się dokumenty poświadczające, że cudzoziemiec posiada źródła utrzymania, mieszkanie i opiekę lekarską.

  Czy muszę mieć wizę pracowniczą żeby legalnie pracować w Bułgarii?

  Nie. W czasie pierwszego tygodnia pracodawca zbiera wszystkich pracowników do odpowiednia polskiego urzędu pracy, aby zarejestrować ratownika. Miejsce rejestracji to miasto Burgas i otrzymujecie w ten dzień parę godzin wolnego płatnego.

  Jaką walutę mam zabrać do Bułgarii na początek?

  Z doświadczenia wiemy, że najlepiej mieć przy sobie walutę EURO, ale oczywiście wszędzie da się tez wymienić dolary amerykańskie czy nasza rodzimą złotówkę. Jeśli nie posiada zbędnej (luzem) waluty europejskiej to nie ma problemu z płatnościami karta debetowa bądź kredytową. Musisz tylko sprawdzić, jakie posiadasz oprocentowania opłat za każda transakcję międzynarodową. Prawdopodobnie nie będą to wysokie koszta.

  Czy pracodawca zapewnia zakwaterowanie i ile to kosztuje?

  Tak. Wraz z Baltic Rescue Team pracodawca wspólnie szuka najlepszej opcji umiejscowienia ratowników wodnych z Polski. Ceny o oscylują w granicach 150 Euro za miesiąc w przypadku zgromadzenia cztero czy pięcioosobowej grupy do zamieszkania. Musimy także pamiętać, że w Bułgarii jest coś takiego jak podział turystyczny. Mianowicie w większości hoteli wprowadzony został zakaz zakwaterowania pracowników sezonowych co zmniejsza pole manewru. Jednak my posiadamy swoje sprawdzone miejsca.

  Czy pracodawca zapewnia transport do pracy i z pracy i ile się za to płaci?

  Tak. Baltic Rescue Team otrzymuje własny mini van siedmioosobowy do dyspozycji każdego dnia w celu transportu do pracy i z pracy. W przypadku zgody właściciela firmy jest możliwość użytkowania samochodów służbowych w celach dojazdu do centrów handlowych itp. Płatność za dojazd do pracy to 40 Leva bułgarskiego miesięcznie.

  Ile godzin będę pracował i czy mam zapewnioną przerwę w pracy?

  Ratownicy wodni rozpoczynają swój dyżur o godzinie 8:00 i pracują do godziny 18:00. W międzyczasie dostępne są dwie przerwy 15-minutowe (można całkowicie zejść z plaży i odpocząć) oraz jedna większa przerwa godzinna na obiad.

  Czy jestem ubezpieczony/a w czasie pracy?

  Tak. Pracodawca posiada ubezpieczenie dla wszystkich pracowników w czasie odbywania służby na plaży. W przypadku przed godziną 8:00 i po godzinie 18:00 ubezpieczenie leży w gestii pracownika i stowarzyszenie zostawia wolną wolę w przypadku decyzji.

  Czy Baltic Rescue Team jest pracodawcą w Bułgarii?

  Nie. Baltic Rescue Team zrzesza członków, którzy chcą wyjechać do pracy za granicę. Prowadzi rekrutacje oraz wszelkie mniejsze formalności związane z dokumentacjami, oraz koordynuje pracę ratowników wodnych na plaży. Pracodawcą jest firma KNG Lifeguard Service.

  Kiedy rozpoczyna się rekrutacja na sezon ratowniczy / wakacyjny?

  Rekrutacja na sezon ratowniczy w USA rozpoczyna się dnia 10 stycznia i trwa maksymalnie do pierwszego tygodnia marca każdego bieżącego roku. Jeśli chodzi o Bułgarię, to proces rozpoczynamy później i zaczyna się on 1 marca i trwa do 1 maja każdego bieżącego roku.

  Czy w razie jakichkolwiek problemów podczas wyjazdu mogę liczyć na pomoc Baltic Rescue Team?

  Zdecydowanie TAK! Baltic Rescue Team zostało stworzone, aby pomagać wszystkim tym, którzy pragną rozwijać polskie ratownictwo wodne, godnie reprezentować zawód ratownika wodnego w kraju, jak i za granicą. Dlatego Baltic Rescue Team dokłada wszelkich starań, aby zawsze pomóc w możliwie wszystkich sprawach dnia codziennego, jak i tych poważnych w życiu naszych członków.