Wywalczone srebro na Bash Lifeguards 2022 w Bułgarii

Kolejne zawody za nami!

To była już trzecia edycja zawodów ratowniczych, w których uczestniczyli ratownicy z Polski. W roku 2020 nasza ekipa zajęła 5 miejsce w generalnej klasyfikacji, a rok później już 3! W tym sezonie nasi ratownicy przywieźli do Polski srebro!
Na wstępie chcemy podziękować firmie Кей Ен Джи Водноспасителна служба, Иван Георгиев za kolejny już, trzeci sezon współpracy na bułgarskim wybrzeżu. Bez naszego partnera KNG Lifeguard Service, nie moglibyśmy uczestniczyć w tych zawodach ratowniczych! Dziękujemy!
Zawody rozpoczęły się punktualnie o 16.00 przywitaniem wszystkich drużyn i zawodników przez organizatorów - Philip Atanasov i Maria Zlatkova
Na początku odbył się półfinał konkurencji ratowania na bojce, w której BRT reperezentowali Mateusz Staniszewski i Paweł Marciniak. Nasi zawodnicy byli pierwsi z pośród 6 drużyn biorących udział w tej serii, tym samym zakwalifikowali się do finału.
Następną rozgrywaną konkurencją była nowość na zawodach, czyli sztafeta bieganie/pływanie z bojką i płetwami. Z naszego zespołu w wyścigu udział brali Michał Kowolik i Paweł Marciniak. Polska drużyna zajęła drugie miejsce, zaraz po drużynie bułgarskiej pracujacych na tej samej plaży Harmani co zespół BRT. Po chwili ropoczął się półfinał ratowania na linie, w którym startowali Grzegorz Fliśnik, Michał Kowolik, Paweł Marciniak i Mateusz Staniszewski. Nasza drużyna w swojej serii zajęła 2. miejsce, szybszy okazał się tylko zespoł gospodarzy - Bash Bar. Ten start dał nam kwalifikację do kolejnego finału.
Po tej konkurencji przyszedł czas na rywalizację indywidualną, tzn. bieg - pływanie - bieg. Nasi zawodnicy, Paweł Marciniak i Grzegorz Fliśniak, zajęli w tej konkurencji 13 i 19 miejsce. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie.
Uczestnicy musieli przygotować się do serii finałowej ratowania z bojką. Nasi zawodnicy po zaciętej walce zajęli 2 miejsce, zdobywając tym samym drugi medal.
Ostatnim elementem zawodów był finał ratowania na linie, w którym w tym roku nasza drużyna została prześcignięta przez drużyny Bash Bar oraz Perla Beach. Wciąż udało nam się wywalczyć 3. miejsce, po raz trzeci stając na podium.
W klasyfikacji generalnej Baltic Rescue Team zajął tego dnia 2. miejsce. Dziękujemy organizatorom Bash Lifeguard's Open 2022 Panu Philip Atanasov i Maria Zlatkova wszystkim za świetną rywalizację na bardzo wysokim poziomie i do zobaczenia za rok!

Baltic Rescue Team

  • Kapitan Michał Kowolik

  • Mateusz Staniszewski

  • Grzegorz Fliśnik

  • Paweł Marciniak