Odwołane szkolenie w Sosnowcu


Szkolenie w Sosnowcu zaplanowane na 20 marca zostaje odwołane. Powodem tej decyzji jest nieuniknione zaostrzenie reżimu sanitarnego. Bezsprzecznie bezpieczeństwo naszych kursantów oraz instruktorów jest dla nas najwyższym priorytetem. W rezultacie szkolenie nie odbędzie się, chociaż jako Stowarzyszenie mocno zachęcamy wszystkich do edukacji w obszarze udzielania Pierwszej Pomocy.

Zwiększona liczba zakażeń

Biorąc pod uwagę aktualne doniesienia, jakie napływają do nas z Ministerstwa Zdrowia o liczbie zakażonych w Polsce, zostanie wprowadzona „strefa czerwona” na terenie całej Rzeczypospolitej Polskiej. Aktualnie liczba ta oscyluje w przedziałach 27 278 na dobę. Z całą pewnością sytuacja nabiera rozpędu z uwagi na newralgiczny okres przełomu zimy i wiosny, kiedy odporność naszych organizmów jest zdecydowanie na niższym poziomie.

"Choć bardzo byśmy chcieli, niestety nie mamy wpływu na wprowadzane restrykcje. Jednakże, celem szkolenia jest przede wszystkim dołożenie cegiełki do walki z wirusem, dlatego z pokorą zastosujemy się do regulacji reżimu sanitarnego, które de facto właśnie temu mają służyć, a kolejne warsztaty będziemy przeprowadzać jak tylko pozwolą na to warunki. Bardzo prosimy, aby osoby zaangażowane w to wydarzenie nie traciły motywacji i śledziły nasze media, w których dzielimy się wiedzą o ratownictwie, ponieważ sytuacje kiedy trzeba udzielać komuś pomocy zdarzają się nieustannie, bez względu na to, czy żyjemy podczas pandemii czy nie."

- wspomniał Kamil Korzec - jeden z członków Stowarzyszenia Baltic Rescue Team.


Zapraszamy do naszych kanałów Social Media

Podczas gdy, pandemia uniemożliwia nam podnoszenie umiejętności i odwoływane zostają takie wydarzenia, wychodzimy temu naprzeciw. Na naszych mediach społecznościowych z pewnością znajdziecie dużo zagadnień edukacyjnych z zakresu ratownictwa. Zapraszamy do odwiedzenia Baltic Rescue Team na Facebooku [link] i Instagramie [link]. Pragniemy też wspomnieć o naszej zakładce BIP [link], gdzie znajdują się podstawowe informacje o zakresie działań Stowarzyszenia.

 

Szkolenie BLS/AED Pierwsza Pomoc - Covid19 w Łodzi

Aktualne restrykcje wejdą w życie 20 marca - niefortunnie z dniem, zaplanowanego przez nas szkolenia. Więcej aktualnych informacji o restrykcjach znajdziecie na stronie rządowej Ministerstwa Zdrowia: www.gov.pl.