Oferty pracy USA na plaży
DOŁĄCZ DO BALTIC RESCUE TEAM
Jako weterani amerykańskiego ratownictwa, proponujemy abyś tak jak my doświadczył pracy nad Oceanem w słonecznej, Południowej Karolinie.
Podążanie po przetartych przez nas szlakach to możliwość rozwoju w międzynarodowym zespole ratowników, oraz szansa na zawiązanie przyjaźni towarzyszących Ci przez całe życie.
poszerz swoje horyzonty
Pracując w jednym z największych podmiotów ratownictwa na wybrzeżu atlantyckim zdobędziesz doświadczenie. Ratownik wodny w USA to lubiana i szanowana persona. Praca nad oceanem to nie tylko ratowanie ludzi z opresji, ale również częste kontakty z plażowiczami, które sprzyjają rozwijaniu umiejętności językowych.
Nie jesteś ratownikiem w Polsce?
To nie problem!
Przed wylotem bądź już na miejscu odbędziesz kurs American Red Cross, na którym przekazane zostaną Ci podstawowe informacje dotyczące ratowniczego rzemiosła, tak abyś mógł/a prowadzić bezpieczny i przyjazny serwis. Jednak jeśli Ocean Atlantycki to za dużo dla Ciebie mamy kolejną ofertę pracy! Zostań Beach Attendant i zajmuj się wypożyczaniem sprzętu plażowego!
Na samym początku chcemy Cię przywitać. Jeżeli tutaj zajrzałeś to znaczy, że prawdopodobnie Twoim marzeniem jest praca jako ratownik w Stanach Zjednoczonych. Nawet jeżeli ratownictwo wodne jest Ci obce, przygotujemy Cię do wyjazdu. Jesteśmy przekonani, że przy odpowiednim podejściu nie ma żadnych granic, a sny stają się rzeczywistością. Dołączenie do nas umożliwi Ci aby ukończyć kurs, dzięki któremu otrzymasz uprawnienia ratownika ARC (American Red Cross) – podczas szkolenia uzyskasz podstawowe informacje potrzebne do wykonywania zawodu zgodnie z wymaganiami stawianymi przez podmioty ratownicze w USA, z którymi współpracujemy.
Specyfikacja pracy - ratownik wodny / Lifeguard
- 7:00 - 7:45 - meldujemy się w biurze (odebranie sprzętu komunikacji) Transport na plaże (we własnym zakresie lub przy darmowej pomocy firmy)
- 8:00 - 9:00 - rozłożenie stanowiska (Wbicie flagi, ustawienie wieży ratowniczej itp.)
- 9:00 - rozpoczęcie dyżuru ratowniczego
- 9:00 - 11:00 - (możliwość wzięcia pierwszej krótkiej przerwy 10-minutowej)
- 11:30 - 13:45 - przerwy obiadowe. Trzy przerwy, które są desygnowane każdego poranka w biurze. Każdy ratownik otrzymuje 45 minut czasu wolnego, gdzie może śmiało zejść z plaży i spokojnie zjeść obiad, odpocząć, zrelaksować się.
- 13:45 - 16:00 - w tym czasie możesz wziąć kolejna przerwę 10 - minutową)
- 16:00 - 17:00 - ostatnia godzina pracy.
- 17:00 - zakończenie dyżuru i sprzątanie zamknięcie stanowiska ratowniczego.
- 17:10 - 17:15 - transport do biura i czas wolny.
Specyfikacja pracy - osoba odpowiedzialna za wypożyczenie sprzętu plażowego / Beach Attendant
- 7:00 - 7:45 - meldujemy się w biurze (odebranie sprzętu komunikacji) Transport na plaże (we własnym zakresie lub przy darmowej pomocy firmy)
- 8:00 - 9:00 - rozłożenie stanowiska (Wbicie flagi, ustawienie wieży ratowniczej itp.)
- 9:00 - rozpoczęcie wypożyczania sprzętu
- 9:00 - 11:00 - (możliwość wzięcia pierwszej krótkiej przerwy 10-minutowej)
- 11:30 - 13:45 - przerwy obiadowe. Trzy przerwy, które są desygnowane każdego poranka w biurze. Każdy pracownik otrzymuje 45 minut czasu wolnego, gdzie może śmiało zejść z plaży i spokojnie zjeść obiad, odpocząć, zrelaksować się.
- 13:45 - 16:00 - w tym czasie możesz wziąć kolejna przerwę 10 - minutową)
- 16:00 - 17:00 - Koniec okresu wypożyczania sprzętu - Break down. Ostatnia godzina pracy, gdzie składa się cały sprzęt.
- 17:00 - zakończenie pracy.
- 17:10 - 17:15 - transport do biura i czas wolny.
Sezon 2022
2022 to rok pod znakiem powrotu naszych polskich ratowników do Myrtle Beach. Od maja do września nasza ekipa stacjonowała na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Skład ratowników: Mieszko Szymeczko, Robert Staroń, Magdalena Mazurek, Julia Krzynówek, Artur Wasilewski, Adrian Kurowski, Iga Biedrzycka.
Sezon 2023
Kolejny sezon naszego stowarzyszenia. Tym razem kolejni nowi ratownicy zapisali się na kartach historii pracy na wschodnim wybrzeżu USA.
Skład ratowników: Mieszko Szymeczko, Robert Staroń, Iga Biedrzycka, Julia Krzynówek, Mateusz Ponicki, Mateusz Kreps, Patryk Lietz, Paweł Marciniak.
Sezon 2024
Ten rok to przełom w postaci dołączenia do BRT pierwszych ratowników z Ukrainy! Cały 2024 dla naszej ekipy był po prostu na "ZERO"!
Skład ratowników: Mieszko Szymeczko, Mateusz Ponicki, Mateusz Kreps, Paweł Marciniak, Mikołaj Borkowski, Nela Stencel, Antoni Żydek, Karol Święciak, Oleksi Mashentsev oraz Andrii Manshentsev.
Informacje
Ofeta Pracy? Jaka?
Miejsce pracy (gdzie?)
Kiedy? / Ramy Czasowe / Czas Kontraktu
Wymagania / Opis programu Work & Travel
- Paszport (ważny minimum przez kolejne 6 miesięcy).
- Język angielski – komunikatywny w mowie i piśmie - jeśli masz małe braki - wesprzemy Cię.
- Status studenta (zaliczony minimum I semestr studiów).
- Kurs Red Cross odbywający się w USA / dla Beach At. Kurs Red Cross CPR.
- Umiejętności pływackie pozwalające na przepłynięcie 500m w czasie poniżej 10 min - jeżeli kandydat(ka) przejawia realne szanse i zaangażowanie na ukończenie testu - pomożemy osiągnąć ten cel.
- Wiza J-1 - pokażemy Ci jak ją zdobyć
- Zaświadczenie lekarskie
Zarobki
- Praca Osoby wypozyczającej sprzęt plażowy to głownie interakcja z kientami na plaży. Rozwija komunikację językiem angielskim oraz umiejętności interpersonalne.
Stawka - Ratownik Wodny LGO (lifeguard only) $15/h - $17/h - w godzinach 9:00 - 17:00 (w tym dwie przerwy 15 minutowe + 45 minut lunch).
Stawka - Beach Attendant $12/h - $14/h (plus szansa na dodatek z racji wypozyczania sprzętu) - w godzinach 9:00 - 17:00 (w tym dwie przerwy 15 minutowe + 45 minut lunch).
BONUS: $30 - za każdy tydzień przepracowany w okresie trwania kontraktu - otrzymywane po wywiązaniu się z umowy.
Dodatkowo osobom zatrudnionym na wizie studenckiej J-1, Amerykański Urząd Skarbowy zwraca od 50% - 100% podatku, jeżeli w danym roku rozliczeniowym zarobki nie przekraczają $10.000. Kwota jaką uzyskać uczestnik programu może wtedy uzyskać oscyluje w okolicach dodatkowych $400-900. Jeżeli wyrazisz chęć pomożemy Ci w rozliczeniu podatku.
Koszty programu Work & Travel USA
- Koszt opłaty sponsora wizowego. w zależności od wybranej oferty ($1000 - $2000) w zależności od oferty firmy sponsorującej
- Lot 1500-2500 zł w jedną stronę
- Wygenerowania numeru Sevis $35 - $40$
- Opłata wizowa $160
- Członkostwo w Baltic Rescue Team - 150,00 zł rocznie.
- Kieszonkowe $600 - $1000(z tego $400 w gotówce)
- Zakwaterowanie $200 (depozyt zwrotny)
Wiza
Podróże
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI BĄDŹ WTPEŁNIJ FORMULARZ
Koordynator ds. wyjazdu do USA i Ameryki Południowej
Robert Staroń
+48 884862550 / 797199094
r.staron@balticrescue.pl
Aplikuj już dzisiaj!
Pamiętaj, oferta koordynacji całego procesu, przebiegu pracy oraz wszelka pomoc ze strony koordynatora jest przeznaczona tylko dla członków stowarzyszenia.
Opinie klientów
Jest to niesamowite przeżycie i wiele doświadczenie życiowe. Przez 4 sezony programu Work & Travel USA mogłem uczyć się języka angielskiego, poznawać nowych ludzi i spędzać każdy dzień na plaży do tego po okresie pracy zwiedziłem najpiękniejsze miejsca w USA. Czego można chcieć więcej w wakacje?
Damian, Student Work & Travel USA 2016-2019
Do USA w ramach programu Work & Travel miałam okazję pojechać dwa razy. I były to dwie największe przygody w moim życiu. Poznałam tam wspaniałych ludzi z różnych miejsc na świecie, z którymi udało mi się nawiązać wieloletnie przyjaźnie. A zwiedzenie takich miejsc jak Wielki Kanion czy plaże Kalifornii pozostają w pamięci na zawsze i nie da się opisać słowami widoków jakie można zobaczyć w Ameryce. Work & Travel, jak sama nazwa wskazuje, to nie tylko czas wspaniałej zabawy. Ale również możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego i niesamowita okazja, aby szlifować język angielski. Program poszerza horyzonty i sprawia, ze człowiek jest bogatszy o niesamowite doświadczenia oraz otwarty na inne kultury
Antonina, Student Work & Travel USA 2016-2017
Work & Travel to przygoda na całe życie. To nie tylko wyjazd za ocean w celu odkrywania kultury czy zawierania przyjaźni. To stawianie siebie w wielu sytuacjach poza naszymi granicami komfortu. Ogromna lekcja, która procentuje każdego dnia w moim dzisiejszym życiu zawodowym, czy to pod względem językowym, komunikacji w zespole, czy radzenia sobie w nieprzewidywanych sytuacjach. Brakujący puzzel naszej edukacji. Praca na plaży to znowu niezapomniane wschody i zachody słońca każdego dnia, ale jeszcze większa satysfakcja po zakończonym sezonie. Przygoda, którą można powtarzać w nieskończoność…
Kamil, Student Work & Travel USA 2017-2019
Podróże po pracy studentów programu Work&Travel
FAQ
Jakie są możliwość podjęcia pracy?
Jeżeli jesteś osobą, która nie pozostaje obojętna na cierpienie ludzkie oraz chętnie pomagasz innym, a Twoje umiejętności pływackie pozwalają Ci na przepłynięcie 500 metrów w basenie poniżej 10 minut to już połowa tego co potrzebujesz, żeby pracować na plażach w Myrtle Beach, South Carolina. Ratownik wodny w USA to powszechnie lubiana i szanowana persona. Podczas pracy nie tylko ratujesz ludzi z opresji w oceanie, ale przede wszystkim zapobiegasz, żeby do tego nie doszło. Częste kontakty z plażowiczami sprzyjają rozwijaniu umiejętności komunikowania się, więc przed wyjazdem pożądana jest podstawowa znajomość języka angielskiego. Na spokojnie, jeżeli masz jakieś braki językowe to ten wyjazd to świetna okazja na podniesienie umiejętności praktycznych i dodatkowy bonus, który już na zawsze zostanie w Twoim posiadaniu. Nie ma lepszej metody, która łączy w sobie zarabianie naukę języka oraz spędzanie czasu na słonecznych plażach.
Beach Attendant
Jeżeli bardziej od pływania bardziej odnajdujesz się w kontakcie z klientami to mamy dla Ciebie alternatywę. Beach Attendant to osoba, która zajmuje wypożyczaniem sprzętu plażowego. Ciepły zwrotnikowy klimat oraz upalne słońce powoduje, że po dłuższym czasie każdy szuka odpoczynku w cieniu, a najlepszą i najbardziej przystępną opcją jest parasolka i krzesełko wypożyczone u Ciebie. Entuzjazm, przyjazne nastawienie oraz dobry język angielski to cechy bardzo pożądane jednocześnie dobrze opłacane. Amerykanie mają to w swojej kulturze, że doceniają dobry serwis w postaci tipów (napiwków), które często jest to druga pensja! To również okazji do nawiązania nowych wartościowych znajomości w środowisku międzynarodowym.
Czy muszę być studentem aby wyjcach do USA i pracować w charakterze ratownika wodnego?
Co to jest Work & Travel USA?
Czym jest wiza J-1?
Co to DS. 2019 form?
Do kiedy powinien być ważny mój paszport abym mógł uczestniczyć w programie?
Co to jest SEVIS i ile za to zapłacę?
Czy mogę przedłużyć wizę J-1?
Co jeśli kończę studia licencjackie/inż. w lutym/marcu czy mogę uczestniczyć w Work & Travel?
Czy mogę pojechać na program i pracować w jednej firmie ze swoimi znajomymi?
BARDZO WAŻNE Jakie dokumenty należy mieć ze sobą na granicy USA?
- ważnego paszportu (min. 6 miesięcy po powrocie) z aktualną wiza J-1 oraz formularzem DS 2019;
- Od 2022 roku aktualny wykaz szczepień przeciwko SARS-CoV-2;
- Negatywny test uzględniający Covid-19 "Wszyscy pasażerowie linii lotniczych do Stanów Zjednoczonych w wieku co najmniej dwóch lat, bez względu na status szczepień lub obywatelstwo, muszą przedstawić ujemny wynik testu na obecność wirusa COVID-19 wykonany w ciągu jednego dnia kalendarzowego od podróży. Alternatywnie, podróżujący do Stanów Zjednoczonych mogą dostarczyć dokumentację od licencjonowanego dostawcy opieki zdrowotnej o wyzdrowieniu z COVID-19 w ciągu 90 dni poprzedzających podróż. Sprawdź witrynę CDC, aby uzyskać dodatkowe informacje i często zadawane pytania."
- biletu lotniczego do/z USA; jeśli nie będziesz posiadał biletu powrotnego musisz wytłumaczyć tę sytuację.
- środków pieniężnych w wysokości $600 - $1000.
Czy polskie uprawnienia ratownicze mają tę samą moc sprawczą w Stanach Zjednoczonych?
Ile zarobię pieniędzy w USA?
Jakie są daty maksymalne i minimalne daty kontraktu na wyjazd do USA?
- Czy posiadam ubezpieczenie w czasie pracy na plaży?
Czy będę miał/a zapewnione zakwaterowanie?
Czy są jakiekolwiek dni wolne w pracy na plaży?
Jaka jest różnica czasowa między Polską a Myrtle Beach?
Czy będę płacił podatki w USA ponieważ pracuje jako student na programie WAT?
Kiedy rozpoczyna się rekrutacja na sezon ratowniczy / wakacyjny?
Czy w razie jakichkolwiek problemów podczas wyjazdu mogę liczyć na pomoc Baltic Rescue Team?