Oferty pracy USA na plaży

DOŁĄCZ DO BALTIC RESCUE TEAM

Jako weterani amerykańskiego ratownictwa, proponujemy abyś tak jak my doświadczył pracy nad Oceanem w słonecznej, Południowej Karolinie.

Podążanie po przetartych przez nas szlakach to możliwość rozwoju w międzynarodowym zespole ratowników, oraz szansa na zawiązanie przyjaźni towarzyszących Ci przez całe życie.

poszerz swoje horyzonty

Pracując w jednym z największych podmiotów ratownictwa na wybrzeżu atlantyckim zdobędziesz  doświadczenie. Ratownik wodny w USA to lubiana i szanowana persona. Praca nad oceanem to nie tylko ratowanie ludzi z opresji, ale również częste kontakty z plażowiczami, które sprzyjają rozwijaniu umiejętności językowych.

Nie jesteś ratownikiem w Polsce?

To nie problem!
Przed wylotem bądź już na miejscu odbędziesz kurs American Red Cross, na którym przekazane zostaną Ci podstawowe informacje dotyczące ratowniczego rzemiosła, tak abyś mógł/a prowadzić bezpieczny i przyjazny serwis. Jednak jeśli Ocean Atlantycki to za dużo dla Ciebie mamy kolejną ofertę pracy! Zostań Beach Attendant i zajmuj się wypożyczaniem sprzętu plażowego!

Na samym początku chcemy Cię przywitać. Jeżeli tutaj zajrzałeś to znaczy, że prawdopodobnie Twoim marzeniem jest praca jako ratownik w Stanach Zjednoczonych. Nawet jeżeli ratownictwo wodne jest Ci obce, przygotujemy Cię do wyjazdu. Jesteśmy przekonani, że przy odpowiednim podejściu nie ma żadnych granic, a sny stają się rzeczywistością. Dołączenie do nas umożliwi Ci aby ukończyć kurs, dzięki któremu otrzymasz uprawnienia ratownika ARC (American Red Cross) – podczas szkolenia uzyskasz podstawowe informacje potrzebne do wykonywania zawodu zgodnie z wymaganiami stawianymi przez podmioty ratownicze w USA, z którymi współpracujemy.

Logo

Specyfikacja pracy - ratownik wodny / Lifeguard

  • 7:00 - 7:45 - meldujemy się w biurze (odebranie sprzętu komunikacji) Transport na plaże (we własnym zakresie lub przy darmowej pomocy firmy)
  • 8:00 - 9:00 - rozłożenie stanowiska (Wbicie flagi, ustawienie wieży ratowniczej itp.)
  • 9:00 - rozpoczęcie dyżuru ratowniczego
  • 9:00 - 11:00 - (możliwość wzięcia pierwszej krótkiej przerwy 10-minutowej)
  • 11:30 - 13:45 - przerwy obiadowe. Trzy przerwy, które są desygnowane każdego poranka w biurze. Każdy ratownik otrzymuje 45 minut czasu wolnego, gdzie może śmiało zejść z plaży i spokojnie zjeść obiad, odpocząć, zrelaksować się.
  • 13:45 - 16:00 - w tym czasie możesz wziąć kolejna przerwę 10 - minutową)
  • 16:00 - 17:00 - ostatnia godzina pracy.
  • 17:00 - zakończenie dyżuru i sprzątanie zamknięcie stanowiska ratowniczego.
  • 17:10 - 17:15 - transport do biura i czas wolny.

Specyfikacja pracy - osoba odpowiedzialna za wypożyczenie sprzętu plażowego / Beach Attendant

  • 7:00 - 7:45 - meldujemy się w biurze (odebranie sprzętu komunikacji) Transport na plaże (we własnym zakresie lub przy darmowej pomocy firmy)
  • 8:00 - 9:00 - rozłożenie stanowiska (Wbicie flagi, ustawienie wieży ratowniczej itp.)
  • 9:00 - rozpoczęcie wypożyczania sprzętu
  • 9:00 - 11:00 - (możliwość wzięcia pierwszej krótkiej przerwy 10-minutowej)
  • 11:30 - 13:45 - przerwy obiadowe. Trzy przerwy, które są desygnowane każdego poranka w biurze. Każdy pracownik otrzymuje 45 minut czasu wolnego, gdzie może śmiało zejść z plaży i spokojnie zjeść obiad, odpocząć, zrelaksować się.
  • 13:45 - 16:00 - w tym czasie możesz wziąć kolejna przerwę 10 - minutową)
  • 16:00 - 17:00 - Koniec okresu wypożyczania sprzętu - Break down. Ostatnia godzina pracy, gdzie składa się cały sprzęt.
  • 17:00 - zakończenie pracy.
  • 17:10 - 17:15 - transport do biura i czas wolny.

Sezon 2022

2022 to rok pod znakiem powrotu naszych polskich ratowników do Myrtle Beach. Od maja do września nasza ekipa stacjonowała na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Skład ratowników: Mieszko Szymeczko, Robert Staroń, Magdalena Mazurek, Julia Krzynówek, Artur Wasilewski, Adrian Kurowski, Iga Biedrzycka.

Sezon 2023

Kolejny sezon naszego stowarzyszenia. Tym razem kolejni nowi ratownicy zapisali się na kartach historii pracy na wschodnim wybrzeżu USA.
Skład ratowników: Mieszko Szymeczko, Robert Staroń, Iga Biedrzycka, Julia Krzynówek, Mateusz Ponicki, Mateusz Kreps, Patryk Lietz, Paweł Marciniak.

Sezon 2024

Ten rok to przełom w postaci dołączenia do BRT pierwszych ratowników z Ukrainy! Cały 2024 dla naszej ekipy był po prostu na "ZERO"!
Skład ratowników: Mieszko Szymeczko, Mateusz Ponicki, Mateusz Kreps, Paweł Marciniak, Mikołaj Borkowski, Nela Stencel, Antoni Żydek, Karol Święciak, Oleksi Mashentsev oraz Andrii Manshentsev.

Informacje

Ofeta Pracy? Jaka?

Ratownik Wodny/Lifeguard - osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo osób przevywających na obszarze wodbym oraz na plaży publicznej, gdzie usttuowane jest dane stanowisko. Obsługa sprzetu plazowego/Beach Attendant - soba odpowiedzialna za ustawienie linii leżaków oraz za ich wypozyczenie gosciom hotelowym, bądź innym wypoczywającym na plaży.

Miejsce pracy (gdzie?)

W Południowej Karolinie, w mieście Myrtle Beach. Najsłoneczniejszej część stanu z przepiękną linią brzegową, na której znajdziesz pełne gwaru wakacyjne kurorty, turystyczne atrakcje, puby i kluby niczym w Miami Beach. Oprócz tego dla tych, którzy wolą spędzać wolny czas na łonie natury, czekają parki krajobrazowe, oddalone zaledwie o kilka mil, obfitujące w dziką przyrodę i spokój szumu atlantyckich fal.

Kiedy? / Ramy Czasowe / Czas Kontraktu

Najwcześniej pracę możesz rozpocząć 25 maja, a zakończyć najpóźniej 30 września. Długość kontraktu ustala się podczas rozmowy z pracodawcą. Szczęśliwie składa się tak, że program Work&Travel to nie tylko wakacyjna praca, ponieważ po okresie kontraktu będziesz mógł spędzić dodatkowe 30 dni odkrywając Stany Zjednoczone. Pamietając przy tym, że powrót do kraju odbyć musi się przed rozpoczęciem na Twojej uczelni semestru zimowego.

Wymagania / Opis programu Work & Travel

Jeśli chcesz wybrać się do Stanów Zjednoczonych musisz spełnić kilka istotnych warunków, wymienionych poniżej:
  • Paszport (ważny minimum przez kolejne 6 miesięcy).
  • Język angielski – komunikatywny w mowie i piśmie - jeśli masz małe braki - wesprzemy Cię.
  • Status studenta (zaliczony minimum I semestr studiów).
  • Kurs Red Cross odbywający się w USA / dla Beach At. Kurs Red Cross CPR.
  • Umiejętności pływackie pozwalające na przepłynięcie 500m w czasie poniżej 10 min - jeżeli kandydat(ka) przejawia realne szanse i zaangażowanie na ukończenie testu - pomożemy osiągnąć ten cel.
  • Wiza J-1 - pokażemy Ci jak ją zdobyć
  • Zaświadczenie lekarskie
Program Work & Travel USA nie jest program zarobkowym, a opiewać ma o najważniejsze wartości jakimi są wymiana międzynarodową, nauka języka angielskiego oraz poznanie kultury amerykańskiej.

Zarobki

- Praca ratownika jest jedną z najbardziej atrakcyjnych dla studentów, wyjeżdżających na program W&T. Daje nie tylko możliwość rozwoju osobistego, wzmocnienia kondycji fizycznej czy podniesienia umiejętności komunikacji w języku angielskim, ale co bardzo ważne również oferując godziwe zarobki.
- Praca Osoby wypozyczającej sprzęt plażowy to głownie interakcja z kientami na plaży. Rozwija komunikację językiem angielskim oraz umiejętności interpersonalne.
Stawka - Ratownik Wodny LGO (lifeguard only) $15/h - $17/h - w godzinach 9:00 - 17:00 (w tym dwie przerwy 15 minutowe + 45 minut lunch).
Stawka - Beach Attendant $12/h - $14/h (plus szansa na dodatek z racji wypozyczania sprzętu) - w godzinach 9:00 - 17:00 (w tym dwie przerwy 15 minutowe + 45 minut lunch).
BONUS: $30 - za każdy tydzień przepracowany w okresie trwania kontraktu - otrzymywane po wywiązaniu się z umowy.
Dodatkowo osobom zatrudnionym na wizie studenckiej J-1, Amerykański Urząd Skarbowy zwraca od 50% - 100% podatku, jeżeli w danym roku rozliczeniowym zarobki nie przekraczają $10.000. Kwota jaką uzyskać uczestnik programu może wtedy uzyskać oscyluje w okolicach dodatkowych $400-900. Jeżeli wyrazisz chęć pomożemy Ci w rozliczeniu podatku.

Koszty programu Work & Travel USA

  • Koszt opłaty sponsora wizowego. w zależności od wybranej oferty ($1000 - $2000) w zależności od oferty firmy sponsorującej
  • Lot 1500-2500 zł w jedną stronę
  • Wygenerowania numeru Sevis $35 - $40$
  • Opłata wizowa $160
  • Członkostwo w Baltic Rescue Team - 150,00 zł rocznie.
  • Kieszonkowe $600 - $1000(z tego $400 w gotówce)
  • Zakwaterowanie $200 (depozyt zwrotny)

Wiza

Wiza J-1 - pokażemy Ci jak ją zdobyć - dotyczy wyjazdu w ramach programu Work And Travel. Nie powinna być mylona z wizą turystyczną tj. B-2, ani z systemem ruchu bezwizowego ESTA. Biorąc udział w programie Work&Travel wciąż wymagana jest wiza studencka J-1, bez niej nie ma możliwości podjęcia legalnej pracy na terytorium Stanów Zjednoczonych. Formularz DS-2019 - uzyskanie go jest jednym z elementów procesu wizowego - DS - 2019 jest podstawowym dokumentem wymaganym do poparcia wniosku o wizę zagraniczną J-1. SEVIS - The Student and Exchange Visitor Information System. Dostępna przez internet baza danych, wykorzystywana przez amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS). System ten służy do zbierania, śledzenia i monitorowania informacji o osobach odwiedzających USA. Uczestnik programu W&T jest zobowiązany do rejestracji w systemie zaraz po przylocie do Stanów Zjednoczonych.

Podróże

Biorąc udział w programie Work&Travel z pewnością usłyszysz takie hasło jak “grace period”. Jest to 30 dni, które można przeznaczyć na podróż po upływie kontraktu. Po sezonie spełnisz amerykański sen, zwiedzając USA od Atlantyku po Pacyfik, a nawet i jeszcze dalej! Grace period techniczne rzecz biorąc jest to 30 dni przeznaczone na opuszczenie terytorium Stanów Zjednoczonych. Niektórzy spędzają ten czas w miastach i parkach narodowych z pocztówek o USA, inni decydują się na powrót do domu przez Karaiby, Bahamy i kontynentalne kraje Ameryki Południowej. Należy jednak pamiętać, że ważność wizy jest zgodna z długością trwania kontraktu, więc jeżeli po pracy opuścisz USA, nie będziesz miał możliwości powrotu.Wśród uczestników programu W&T popularne są rejsy statkami typu carnival, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że z takich atrakcji należy korzystać wyłącznie podczas okresu ważności wizy. Na taką przygodę po kontrakcie warto przygotować się wcześniej i skorzystać z wizy turystycznej B-2, czy ruchu bezwizowego ESTA.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI BĄDŹ WTPEŁNIJ FORMULARZ

Koordynator ds. wyjazdu do USA i Ameryki Południowej

Robert Staroń

+48 884862550 / 797199094
r.staron@balticrescue.pl

 

 

 

Aplikuj już dzisiaj!


    Czy potrafisz komunikować się w języku angielskim?


    Ukończony Kurs Ratownika Wodnego w Polsce?


    Czy przepłyniesz 500 metrów w basenie poniżej 10 minut?


    Lata doświadczenia w ratownictwie wodnym?


    Czy posiadasz któreś z tych uprawnień?

    Pamiętaj, oferta koordynacji całego procesu, przebiegu pracy oraz wszelka pomoc ze strony koordynatora jest przeznaczona tylko dla członków stowarzyszenia.

    Opinie klientów

    Podróże po pracy studentów programu Work&Travel

    FAQ

    Jakie są możliwość podjęcia pracy?

    Ocean Lifeguard
    Jeżeli jesteś osobą, która nie pozostaje obojętna na cierpienie ludzkie oraz chętnie pomagasz innym, a Twoje umiejętności pływackie pozwalają Ci na przepłynięcie 500 metrów w basenie poniżej 10 minut to już połowa tego co potrzebujesz, żeby pracować na plażach w Myrtle Beach, South Carolina. Ratownik wodny w USA to powszechnie lubiana i szanowana persona. Podczas pracy nie tylko ratujesz ludzi z opresji w oceanie, ale przede wszystkim zapobiegasz, żeby do tego nie doszło. Częste kontakty z plażowiczami sprzyjają rozwijaniu umiejętności komunikowania się, więc przed wyjazdem pożądana jest podstawowa znajomość języka angielskiego. Na spokojnie, jeżeli masz jakieś braki językowe to ten wyjazd to świetna okazja na podniesienie umiejętności praktycznych i dodatkowy bonus, który już na zawsze zostanie w Twoim posiadaniu. Nie ma lepszej metody, która łączy w sobie zarabianie naukę języka oraz spędzanie czasu na słonecznych plażach.
    Beach Attendant
    Jeżeli bardziej od pływania bardziej odnajdujesz się w kontakcie z klientami to mamy dla Ciebie alternatywę. Beach Attendant to osoba, która zajmuje wypożyczaniem sprzętu plażowego. Ciepły zwrotnikowy klimat oraz upalne słońce powoduje, że po dłuższym czasie każdy szuka odpoczynku w cieniu, a najlepszą i najbardziej przystępną opcją jest parasolka i krzesełko wypożyczone u Ciebie. Entuzjazm, przyjazne nastawienie oraz dobry język angielski to cechy bardzo pożądane jednocześnie dobrze opłacane. Amerykanie mają to w swojej kulturze, że doceniają dobry serwis w postaci tipów (napiwków), które często jest to druga pensja! To również okazji do nawiązania nowych wartościowych znajomości w środowisku międzynarodowym.

    Czy muszę być studentem aby wyjcach do USA i pracować w charakterze ratownika wodnego?

    Tak. Każda osoba ubiegająca się o zgodę na program Work & Travel musi mieć status studenta. Czyli student musi być minimum na pierwszym roku z ukończonym w pełni semestrem zimowym. Podczas rozmowy z ambasadorem USA trzeba mieć przy sobie formularz ocen z semestru zimowego oraz aktualną legityamcję studencką.

    Co to jest Work & Travel USA?

    Popularnie zwany WAT polega na organizacji wymiany kulturowej między państwami desygnowanymi do tego programu a Stanami Zjednoczonymi. Łączy wakacje z możliwością legalnej pracy. Program oparty jest o wizę J-1.

    Czym jest wiza J-1?

    Oficjalnie nazwana „exchange visitor visa” – wiza uczestnika programu wymiany kulturalnej. Nie jest to wiza pracownicza, studencka ani turystyczna, ale dzięki niej możliwa jest praca wakacyjna w USA dla studentów i osób chcących pracować z młodzieżą.

    Co to DS. 2019 form?

    To nic innego jak pozwolenie o pracę na terytorium USA w wyznaczonych terminach wydawane przez sponsora. Upoważnia Cię do ubiegania się o wizę J-1. Dokument może być ważny maksymalnie przez cztery miesiące i nie dłużej niż do 30 września (takie są zasady dla uczestników studiujących w Polsce).

    Do kiedy powinien być ważny mój paszport abym mógł uczestniczyć w programie?

    Co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty wjazdu na teren USA. Jeśli przylot planowany jest 25 maja 2023 roku to paszport musi być ważny do listopada 2023 (z lekkim zapasem).

    Co to jest SEVIS i ile za to zapłacę?

    To system wprowadzony przez Rząd USA w celu monitorowania przepływu uczestników międzynarodowych programów edukacyjno-kulturowych. Obowiązkiem każdego Uczestnika jest przekazanie m.in. poprzez www.mysevis.com w terminie 10 dni od daty początkowej dokumentu DS 2019 pełnych danych dotyczących miejsca zamieszkania i pracodawcy. Każdy uczestnik musi zalogować się w takim systemie zaraz po przylocie do USA i odnawiać check-in do 30 dni, czyli każdego miesiąca. Daje to kontrolę ustawodawcy w sprawie wszystkich studentów przebywających na terenie USA w czasie programu. Koszt SEVIS to $35 - $40$ płatny jednorazowo.

    Czy mogę przedłużyć wizę J-1?

    Absolutnie nie. Program WATUSA został tak zaprojektowany, że każdy student, który otrzyma możliwość wyjazdu zostaje zobowiązany do powrotu do kraju przed rozpoczęciem kolejnego semestru na swojej uczelni.

    Co jeśli kończę studia licencjackie/inż. w lutym/marcu czy mogę uczestniczyć w Work & Travel?

    Tak, ale pod warunkiem rozpoczęcia kolejnych studiów (inny kierunek, kontynuacja, na tej samej lub innej uczelni) zaraz od semestru letniego. Osoby, które kończą edukację w marcu i nie podejmą dalszej nauki nie będą posiadały już statusu studenta. Rozmowy o wizę J-1 rozpoczynają się pod koniec marca i trwają do czerwca, podczas spotkania z konsulem należy pokazać ważną legitymację oraz indeks (lub wydruk z elektronicznego indeksu).

    Czy mogę pojechać na program i pracować w jednej firmie ze swoimi znajomymi?

    Oczywiście, że tak! Warunek jest jeden, trzeba wypełnić wszelkie formalności związane z charakterystyką pracy ratownika wodnego i oczywiście wszelkiej dokumentacji z tym związanej. Poinformuj Baltic Rescue Team, że jesteście grupą studentów, my zajmiemy się koordynacją działań z firmą zatrudniającą.

    BARDZO WAŻNE Jakie dokumenty należy mieć ze sobą na granicy USA?

    Urzędnik imigracyjny będzie wymagał od Ciebie następujących dokumentów:
    • ważnego paszportu (min. 6 miesięcy po powrocie) z aktualną wiza J-1 oraz formularzem DS 2019;
    • Od 2022 roku aktualny wykaz szczepień przeciwko SARS-CoV-2;
    • Negatywny test uzględniający Covid-19 "Wszyscy pasażerowie linii lotniczych do Stanów Zjednoczonych w wieku co najmniej dwóch lat, bez względu na status szczepień lub obywatelstwo, muszą przedstawić ujemny wynik testu na obecność wirusa COVID-19 wykonany w ciągu jednego dnia kalendarzowego od podróży. Alternatywnie, podróżujący do Stanów Zjednoczonych mogą dostarczyć dokumentację od licencjonowanego dostawcy opieki zdrowotnej o wyzdrowieniu z COVID-19 w ciągu 90 dni poprzedzających podróż. Sprawdź witrynę CDC, aby uzyskać dodatkowe informacje i często zadawane pytania."
    • biletu lotniczego do/z USA; jeśli nie będziesz posiadał biletu powrotnego musisz wytłumaczyć tę sytuację.
    • środków pieniężnych w wysokości $600 - $1000.

    Czy polskie uprawnienia ratownicze mają tę samą moc sprawczą w Stanach Zjednoczonych?

    Nie. Na terenie USA, a dokładnie na wschodnim wybrzeżu obowiązuje ARC - American Red Cross. Kurs jest bardzo podobny do naszego odpowiednika z polski i osoba, która rzetelnie przygotuje się do niego pod względem wiedzy i sprawności fizycznej nie będzie miała problemu z zaliczeniem.

    Ile zarobię pieniędzy w USA?

    Dla osób, które przyjeżdżają do pracy pierwszy raz firma daje stawkę podstawową około $15,00. Dla weteranów stawki mogą być większe. Wiadomo, doświadczenie, lata pracy w zawodzie, liczba dni przepracowanych w bierzącym sezonie plus świadomość pracodawcy, że chcesz wrócić na następny rok powoduje możliwość negocjacji. Co do końcowego efektu programu w postaci budżetu na wakacje czy nawet na powrót do domu to wszystko zależy od Twojego czasu spędzonego w miejscu pracy. Nie zapominając o rozsądnym budżetowaniu swoich prywatnych wydatków na miejscu. Pamiętaj też, że Lack’s Beach Service oferuje bonus wypłatę dla tych, którzy przepracują trzy święta wakacyjne tj. Memorial Day, Independence Day i Labor Day.

    Jakie są daty maksymalne i minimalne daty kontraktu na wyjazd do USA?

    Maksymalna data, jaka może zostać wpisana w kontrakt dla studentów z Polski to 25 maja - 30 września bieżącego roku. Przy czym nie może to być dłużej niz cztery miesiące. Podając przykład student, który rozpocznie swoją pracę 28 maja ma prawo pracować do 28 września. Nie może zacząć pracy wcześniej niż 25 maja i przeciągac okresu pracy później niż do ostatniego dnia września. Jeśli dostaniesz taką umowę, to możesz pracować każdego dnia u swojego pracodawcy w tym przyje dziale czasowym. PAMIĘTAJ, że posiadasz także „okres wakacyjny”, ale i drugiej strony nie możesz zostać dłużej w USA niż ostatni dzień września. Jak sam program wskazuje, musisz wrócić na kolejny semestr studiów, które zaczynają się w październiku. Minimalna data, aby program mógł zostać zrealizowany to nie mniej niż 90-dniowy pobyt na terenie USA oraz praca w tym czasie.

    - Czy posiadam ubezpieczenie w czasie pracy na plaży?

    Tak. Jako student masz obowiązek posiadać ogólne ubezpieczenie, które opłacasz u firmy sponsorującej. Plus firma sama w sobie, Lack’s Beach Service posiada kolejne ubezpieczenie dla wszystkich pracowników w czasie pracy. Ze spokojem można powiedzieć, że w czasie pracy jesteś podwójnie zabezpieczony/a.

    Czy będę miał/a zapewnione zakwaterowanie?

    Tak. Każdy pracodawca, który dostaje zgodę od Rządu USA na zatrudnianie międzynarodowych studentów musi wykazać możliwość ulokowania tych osób dostępnych domach/mieszkaniach/ apartamentach. Ceny za nocleg oscylują pomiędzy $100$ - $150 do nawet $200 za tydzień. Przy czym te większe kwoty to już bardziej luksusowe warunki.

    Czy są jakiekolwiek dni wolne w pracy na plaży?

    Tak. Pracodawca wyznacza dni wolne poprzez konsultacje ze studentem minimum z tygodniowym wyprzedzeniem. Ważna w tym przypadku jest dobra komunikacja, ponieważ firma Łąck’s Beach Service nie może dopuścić do sytuacji, kiedy większa ilość studentów bierze dzień wolny. W takim przypadku plaża nie zostanie dobrze zabezpieczona.

    Jaka jest różnica czasowa między Polską a Myrtle Beach?

    Różnica czasowa to 6 godzin do tyłu, patrząc na strefę czasową w Polsce. Jeśli w Polsce jest godzina 12 w południe to w Myrtle Beach my się dopiero budzimy i jest 6 rano.

    Czy będę płacił podatki w USA ponieważ pracuje jako student na programie WAT?

    Tak. Każdy pracodawca ma obowiązek odprowadzać niezbędne podatki od każdego pracownika — studenta. W naszym przypadku jest to mniej więcej 15% podatku federalnego za każdą wypłatę i od 5% - 10% Podatku stanowego. Każdego roku liczba procentowa może być zmieniana. Nie płacimy podatku zdrowotnego z racji tego, że każdy student wykupuje indywidualne ubezpieczenie przed wylotem.

    Kiedy rozpoczyna się rekrutacja na sezon ratowniczy / wakacyjny?

    Rekrutacja na sezon ratowniczy w USA rozpoczyna się dnia 10 stycznia i trwa maksymalnie do końca marca każdego bieżącego roku. Jeśli chodzi o pracę na terenie Bułgarii, to proces rozpoczynamy później i zaczyna się on 1 marca i trwa do końca maja każdego bieżącego roku. Baltic Rescue Team informuje także, że mogą występować wyjątki od zapisanych dat z tytułu nieoczekiwanych sytuacji światownych jakie będą miały miejsce.

    Czy w razie jakichkolwiek problemów podczas wyjazdu mogę liczyć na pomoc Baltic Rescue Team?

    Zdecydowanie TAK! Baltic Rescue Team zostało stworzone, aby pomagać wszystkim tym, którzy pragną rozwijać polskie ratownictwo wodne, godnie reprezentować zawód ratownika wodnego w kraju, jak i za granicą. Dlatego BRT dokłada wszelkich starań, aby zawsze pomóc w możliwie wszystkich sprawach dnia codziennego, jak i tych poważnych w życiu naszych członków.