Prelekcja o ratownictwie międzynarodowym

Młodzież to przyszła siła ratownictwa wodnego

Dzisiejszego dnia w ramach promocji ratownictwa międzynarodowego i możliwości jakie daje nasze Stowarzyszenie udaliśmy się do ZSO 14 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu. Zajęcia poprowadził ratownik wodny Røbert Staroń.

"Dzisiaj mieliśmy przyjemność przeprowadzić prelekcję na temat ratownictwa międzynarodowego oraz możliwości wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, Bułgarii i Kostaryki dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu.W ramach prezentacji omówiliśmy różne aspekty ratownictwa międzynarodowego. Ponadto, przedstawiliśmy uczniom możliwości wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, Bułgarii i Kostaryki w celu zdobycia doświadczenia w ratownictwie międzynarodowym. Opowiedzieliśmy o różnych programach wolontariackich, które pozwalają na zdobycie wiedzy i umiejętności z zakresu ratownictwa, a także o możliwości odbycia stażu w międzynarodowych organizacjach humanitarnych."

wypowiedział się prowadzący prelekcję, wiceprezes stowarzyszenia Robert Staroń

Wesprzyj nas!

Wyjazdy rozszerzają horyzonty

Wymiana doświadczeń z ratownikami z różnych krajów pozwala na poszerzenie horyzontów i zdobycie nowej perspektywy na ratownictwo. Uczestnictwo w międzynarodowych programach wolontariackich może także pomóc w rozwoju kariery zawodowej, zwłaszcza w branży ratownictwa. Jesteśmy przekonani, że prezentacja dostarczyła uczniom wiele interesujących informacji na temat ratownictwa międzynarodowego i możliwości wyjazdu za granicę w celu zdobycia doświadczenia. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, gdzie będziemy informować o kolejnych prelekcjach i możliwościach wyjazdów za granicę.