Współpraca z Australią – Live Learn Survive

Wyobraźcie sobie, że jest w internecie takie miejsce, w którym spotykają się organizacje ratownictwa wodnego, ratownicy i zwykli ludzie z całego świata! Po co? By ratować ludzkie życie. My już tam jesteśmy. Baltic Rescue nie tylko zajmuje się lokalnymi inicjatywami. Jako organizacja chcemy przede wszystkim być otwarci na świat ratownictwa wodnego i różnego rodzaju inicjatywy. Dlatego kolejnym kierunkiem współpracy jest Australia!

Live, Learn, Survive

Mamy przyjemność poniformować, że Baltic Rescue Team zostaję partnerem australijskiej platformy edukacyjnej Live, Learn, Survive. Przedstawicielem naszej organizacji w strukturach Rescue Squad będzie nasz wiceprezes Robert Staroń.

Krótkiej wypowiedzi udzielił nam Robert Staroń:

To kolejny krok w naszych międzynarodowych działaniach na rzecz Baltic Rescue oraz promocji polskiej szkoły ratownictwa wodnego. Forma współpracy to przede wszystkich edukacja dzieci i młodzieży. Nasi partnerzy to ogromny potencjał edukacyjny i wielka innowacja, która ma szanse zaistnieć na polskim rynku. Jako stowarzyszenie pragniemy promować takie inicjatywny i edukować młodzież w Polsce. do tego to bardzo dobra możliwość na podszkolenie języka angielskiego oraz wiedzy na temat innych kultur.”

W zeszłym tygodniu mieliśmy przyjemność odbyć niezwykle ciekawą rozmowę z wyjątkowym gościem, jakim był @lifeguardmaxi Trent Maxwell, ratownik kadry Bondi Rescue jednej z najmocniejszych ekip ratownictwa na świecie.

Maxi rozpoczął pracę jako ratownik w Bondi ponad 11 lat temu jako 16-letni stażysta, a jego inspirująca kariera ratownika została dobrze udokumentowana w nagradzanym programie Channel 10 Bondi Rescue. W 2016 roku Maxi został Strażakiem NSW Fire + Rescue, następnie w 2018 roku Maxi uzyskał stanowisko Kwalifikowanego Operatora Ratownictwa w ramach zespołu Heavy Rescue w City of Sydney Fire Station. Ta wyjątkowa kombinacja kariery sprawia, że ​​Maxi jest bardzo potrzebnym młodym, pozytywnym, męskim wzorem do naśladowania dla przyszłych pokoleń.

„Maxi the Lifeguard”

W 2018 roku Maxi opublikował „Maxi the Lifeguard”, napisaną wspólnie z Davidem Lawrence serie fikcyjnych książek dla dzieci w celach edukacyjnych. Oparte na większości doświadczeń z dzieciństwa Maxiego książki są pełne cennych lekcji życia i wiadomości o bezpieczeństwie nad wodą, a każda książka obejmuje inny temat, taki jak prądy rozrywające, udary cieplne i DRS ABCD. Autor chciał, aby książki edukowały i dostarczały rozrywki poprzez szybkie, dobrze napisane historie. Seria jest obowiązkową pozycją dla chłopców i dziewcząt w wieku 8-12 lat i jest doskonałym wyborem dla nauczycieli języka angielskiego.

Maxie opowiedział nam o swoich książkach, stworzeniu platformy edukacyjnej Live Learn Survive wraz z jego partnerką biznesową Leigh Mason oraz inicjatywie Maxi Rescue Squad.

Sprawdź nasze video z rozmowy

  • Ile najwięcej akcji ratunkowych przeprowadził Maxi jednego dnia?
  • Czy historie z Bondi Beach są prawdziwe?
  • Przede wszystkim, jak Maxi wykorzystuje swoją popularność do edukacji młodych i niedoświadczonych?
  • Czy nowa Fala Ratownictwa dopłynie do Australii?

To zostawmy, jako element niespodzianki. Koniecznie dajcie znać, czy chcecie więcej takich rozmów.